یکی از مواردی که به بازدیدهای بیشتر از وب سایت شما به خصوص زمانی که یک وب سایت محتوا محور دارید کمک خواهد کرد، ایجاد لیست علاقه مندی پست ها در وردپرس است.

با ایجاد لیست علاقه مندی پست ها در وردپرس این امکان را برای بازدیدکنندگان سایتتان فراهم می کنید تا چنانچه از مطلبی که نوشته اید خوششان آمد آن را به لیست علاقه مندی خود اضافه نمایند تا در صورتی که مجددا نیاز به مطالعه آن پیدا کردند، به راحتی مطلب را بیابند.

پیش از این در مورد نحوه ایجاد امکان لایک مطالب صحبت کردیم، اما در اینجا منظور ما چیزی فراتر از یک لایک ساده است. شما می توانید لیستی از نوشته های مورد علاقه کاربران را برای آن ها ایجاد کنید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، در مورد نحوه ایجاد لیست علاقه مندی پست ها در وردپرس صحبت می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

ایجاد لیست علاقه مندی پست ها در وردپرس

افزونه ای که برای ایجاد لیست علاقه مندی پست ها در وردپرس در این آموزش معرفی می کنیم، با عنوان Favorites در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 10.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.6 را از کاربران خود به دست بیاورد. برای به وجود آوردن امکان افزودن پست های وردپرس به لیست علاقه مندی، با کلیک روی دکمه زیر Favorites را از مخزن وردپرس دانلود کرده و ب کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را در وبسایت خود نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه Favorites

پس از نصب و فعالسازی افزونه زیرمنویی با عنوان Favorites در بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

تنظیمات عمومی لیست علاقه مندی در پست ها
تنظیمات عمومی افزونه

این افزونه در بخش تنظیمات خود دارای سه تب مختلف می باشد که هر کدام از آن ها را در ادامه معرفی می کنیم.

تب General

در این تب می توانید تنظیمات عمومی افزونه را شخصی سازی کنید.

Cache Enabled on Site: با فعال کردن این گزینه، امکان کش و نگهداری علاقه مندی های افراد در سایت فراهم می شود.

Enable Development Mode: همانطور که از نام این گزینه مشخص است، با فعال کردن آن می توانید نحوه نمایش دکمه افزودن به لیست علاقه مندی ها را در حالت توسعه فعال  کنید. پیشنهاد می شود این گزینه را زمانی که وب سایتتان فعال است، علامت نزنید.

Dependencies: در این بخش می توانید امکان استفاده از CSS ها و JavaScript های افزونه ایجاد لیست علاقه مندی پست ها در وردپرس را فعال یا غیرفعال کنید.

تنظیمات مربوط به کاربران در ایجاد لیست علاقه مندی به پست ها
تنظیمات کاربران

تب Users

در این تب می توانید امکان قرار دادن نوشته ها در لیست علاقه مندی های کاربرانی که ثبت نام نکرده اند را فراهم کنید. همچنین می توانید قابلیت کوکی را برای کاربران فعال نمایید.

افزودن پست ها به علاقه مندی ها
تنظیمات نمایش افزودن به علاقه مندی ها

تب Display & Post Types

در این تب می توانید امکان نمایش و نحوه نمایش دکمه افزودن مطالب به لیست علاقه مندی ها را در نوشته ها، برگه هاو … شخصی سازی کنید.

Enabled Favorites for: در این بخش برای هر نوع نوشته خود از جمله پست ها، برگه ها، تصاویر و محصولات امکان ایجاد لیست علاقه مندی پست ها را فراهم کنید.

با انتخاب هر گزینه و کلیک روی دکمه Settings می توانید محل قرار گیری دکمه افزودن به لیست علاقه مندی ها و سایر تنظیمات را برای آن نوه پست ویرایش کنید.

Favorite Button Content & Appearance: در این بخش می توانید نوع دکمه هنگام ایجاد لیست علاقه مندی پست ها، رنگ پس زمینه آن، نوشته روی دکمه و رنگ آن، شمارش تعداد پستهای افزوده شده به لیست علاقه مندی و … را شخصی سازی کنید.

Favorite Button Loading Indication: با فعال کردن این گزینه و سپس مراجعه به بخش تنظیمات آن، می توانید امکان لود و آیکون لود هنگام افزودن نوشته به لیست علاقه مندی کاربر را ایجاد و شخصی سازی کنید.

Listing Display: در این بخش نیز همانطور که مشخص است، پس از ایجاد لیست علاقه مندی پست ها در وردپرس، نحوه نمایش این لیست را می توانید سفارشی سازی کنید.

Additional Display Settings: در این بخش نیز می توانید متن های دلخواه خود را هنگام پاک کردن لیست علاقه مندی پست ها و هنگام خالی بودن این لیست وارد نمایید.

اکنون چنانچه به صفحه یکی از نوشته های خود مراجعه کنید، خواهید دید که در محل تعیین شده دکمه ای برای افزودن مطلب به لیست علاقه مندی ایجاد شده است.

چنانچه تمایل دارید لیست علاقه مندی های کاربران را در صفحه ای به آن ها نمایش دهید، باید از شورت کد زیر در صفحه دلخواهتان استفاده نمایید.

[user_favorites]

برای انواع نمایش لیست نوشته ها پس از ایجاد لیست علاقه مندی پست ها در وردپرس، می توانید از شورت کدها و کدهایی که این افزونه در اختیار شما قرار داده است در صفحه دلخواهتان استفاده نمایید.

لیستی از این شورت کدها و نحوه استفاده از آن ها در وب سایت اصلی افزونه Favorites به آدرس favoriteposts.com در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *