محدودیت منوها در وردپرس یکی از موضوعاتی است که برای افرادی که تمایل به استفاده زیاد از منو و نمایش اکثر دسته بندی ها و مطالب خود در منوی وردپرس دارند، رخ می دهد.

وردپرس افزودن منو را به 100 مورد محدود کرده است و بیش از این نمی‌توانید منو در هر فهرست اضافه کنید. این خطا قبلا به تیم وردپرس گزارش شده است اما تا کنون راهکاری برای آن در نظر نگرفته اند تا محدودیتی در تعداد منوهای یک فهرست در ورپرس وجود نداشته باشد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، به رفع محدودیت منوها در وردپرس می پردازیم.

رفع مشکل محدودیت منوها در وردپرس

برای حل مشکل محدودیت منوها در وردپرس، باید این محدودیت ها را ازبین ببریم. برای رفع این مشکل دو راهکار پیش روی ما خواهد بود که با استفاده از این راهکارها می توانیم تعداد منوهای قابل افزودن در هر فهرست وردپرس را افزایش دهیم. این دو راهکار عبارتند از:

هر دو این راهکارهای برای از بین بردن محدودیت منوها در وردپرس موثر هستند، اما ممکن است به دلیل عدم دسترسی نتوانید از راهکار اول به مقصود خود رسیده و از راه دوم اقدام نمایید. در ادامه به بررسی هر دو راهکار میپردازیم.

روش اول: ویرایش فایل php.ini

برای رفع مشکل محدودیت منوها در وردپرس به هاست خود رفته و در File Manager هاست به مسیر public_html مراجعه کنید. در مسیری که وردپرس را نصب کرده اید وارد پوشه wp-admin شده و به دنبال فایلی با نام php.ini بگردید.

  1. اگر فایل php.ini را پیدا کردید، آنرا ویرایش کرده و کدهایی که در ادامه قرار میدهیم را در مکان مناسبی از آن قرار دهید.
  2. اگر فایلی با نام php.ini در پوشه wp-admin وجود نداشت، ابتدا یک فایل با این نام در پوشه wp-admin ساخته و کدهای زیر را در آن قرار دهید.
suhosin.post.max_vars = 5000

suhosin.request.max_vars = 5000

با قرار دادن این کد تعداد منوهای شما تا 5000 مورد افزایش پیدا خواهد کرد و به راحتی می‌توانید به  تعداد دلخواه خودتان منو در وردپرس ایجاد نمایید.

ویرایش فایل htaccess.

همانطور که پیش از این نیز گفتیم، ممکن است به هر دلیل نتوانید از راهکار اول اقدام به رفع مشکل محدودیت منوها در وردپرس کنید، بنابراین از روش دوم یعنی ویرایش فایل .htaccess استفاده می کنیم.

برای این منظور ابتدا به هاست خود مراجعه کرده و در File Manager هاست به مسیر public_html بروید و سپس در مسیری که وردپرس را نصب کردید به دنبال فایلی با نام htaccess. بگردید.

فایل مورد نظر را ویرایش کرده و کدهای زیر را در مکان مناسبی از آن قرار دهید تا با سایر کدهای داخل فایل تداخل ایجاد نشود و سپس آن را ذخیره نمایید.

php_flag max_input_vars 2000

پس از ذخیره فایل به پیشخوان وردپرس بروید. خواهید دید که مشکل برطرف شده است و دیگر با مشکل محدودیت منو ها در وردپرس مواجه نخواهید شد. برای ایجاد فهرست و مدیریت منوها نیز می توانید از آموزش آن در وردپرس نارنجی کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *