آموزش های وردپرس

حل مشکل عدم نمایش پیشخوان وردپرس

اگر اکنون به این مقاله وارد شده اید، حتما با مشکل عدم نمایش پیشخوان وردپرس مواجه هستید. بعضی از مواقع ممکن است پیشخوان وب سایت وردپرسی خود را مشاهده نکرده و فقط منوها بدون جزئیات آنها نمایش داده شوند.

مشکل عدم مشاهده پیشخوان وردپرس
عدم نمایش ادمین وردپرس

دقیقا مانند آنچه در تصویر بالا مشاده می کنید، هنگام ورود به مدیریت وب سایت وردپرسی، به جز منوها هیچ چیز دیگری نخواهید دید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی به بررسی علل بروز مشکل عدم نمایش پیشخوان وردپرس و راه حل رفع آن خواهیم پرداخت.

حل مشکل عدم نمایش پیشخوان وردپرس

دلیل عدم نمایش پیشخوان وردپرس بیشتر مربوط به تغییر نسخه PHP استفاده شده بر روی هاست است و در حال حاضر تنها راهکار پیش روی شما همین مورد خواهد بود.

برای رفع مشکل عدم نمایش پیشخوان وردپرس دو راه وجود دارد:

  • تغییر نسخه PHP توسط شرکت هاستینگ
  • تغییر نسخه PHP توسط خود شما در صورتی که شرکت هاستینگ این امکان را برای شما فراهم کرده باشد.

اگر امکان تغییر نسخه PHP برای شما توسط شرکت هاستینگ غیرفعال شده است، از بخش پشتیبانی هاستینگ خود تیکت پشتیبانی ارسال کرده و مشکل عدم نمایش پیشخوان وردپرس را با آنها در میان بگذارید و بخواهید که از طریق تغییر نسخه PHP مشکل را برطرف کنند.

اما اگرامکان تغییر نسخه PHP هاست برای شما فراهم است، می توانید با توجه به نوع هاست خود و شرکت میزبانی اقدام به تغییر نسخه PHP و رفع مشکل خود نمایید.

اما چنانچه با تغییر نسخه PHP باز هم با مشکل عدم نمایش پیشخوان وردپرس مواجه بودید، مشکل از فایل function.php قالب نصبی خواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید :
نمایش حرف اول نام کاربران در عکس پروفایل

 معمولا در این حالت به صورت کلی صفحه پیشخوان وردپرس به صورت یک صفحه خالی نمایش داده می شود. این مشکل بیشتر به دلیل وجود کاراکتر فاصله رخ میدهد، برای رفع آن فایل فانکشن قالب خود را مجددا آپلود نمایید، یا اینکه این فایل را به دقت بررسی کنید تا متوجه شوید کاراکتر فاصله اضافی در کجا قرار دارد.

برای آپلود فایل function.php قالب خود، وارد هاست شده و در مسیر نصب وردپرس به آدرس /wp-content/themes مراجعه کنید و سپس وارد پوشه قالب نصبی خود شوید.

در این مسیر فایل اصلی functions.php قالب خود را با فایل موجود در هاست جایگزین کنید. برای این کار کافی است که فایل اصلی را در هاست خود و در مسیری که پیش از این اشاره کردیم، آپلود نمایید.

اگر با تغییرات گفته شده باز هم مشکل عدم نمایش پیخوان وردپرس حل نشد، از یک متخصص و برنامه نویس کمک بخواهید.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن