افزونه های وردپرس

آموزش ساخت منوی شناور در وردپرس با افزونه Float menu

منوهای شناور فهرست هایی هستند که به صورت شناور در ستون های کناری یا فوتر سایت قرار می گیرند. با ساخت منوی شناور در وردپرس می توانید نرخ کلیک روی منوهای مورد نظر خود را افزایش دهید.

پیش نمایش منوی شناور
منوهای شناور در وردپرس

گیف بالا به خوبی یک از نمونه های منوی شناور را نمایش می دهد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه ساخت منوی شناور در وردپرس را با کمک یکی از افزونه های محبوب در وردپرس آموزش خواهم داد.

ساخت منوی شناور در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد منوهای شناور در وردپرس معرفی می کنم، با عنوان Float menu در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از ۱۰.۰۰۰ نصب فعال توانسته است امتیاز ۵ ستاره کامل را از کاربران خود دریافت کند.

با نصب و فعال سازی افزونه Float menu، می توانید یک منوی شناور داشته باشید تا لینک های دلخواه خود را در آن نمایش دهید.

برای ساخت منوی شناور در وردپرس با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Float menu

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان Wow Plugins در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی زیرمنوی Float menu به تب لیست منوهای شناور هدایت خواهید شد.

لیست منوهای شناور
لیستس از منوهای شناور ساخته شده

در این صفحه می توانید منوهای شناور ساخته شده را ویرایش، حذف و یا کپی کنید. برای افزودن منوی شناور جدید می توانید به تب Add new رفته و یا روی دکمه Add New کلیک کنید.

این مطلب را از دست ندهید :
اتصال فرم تماس 7 به سرویس های بازاریابی ایمیلی با افزونه CF 7 Connector
تنظیمات منوی شناور جدید
تنظیمات منوی شناور

ساخت منوی شناور در وردپرس به کمک این افزونه از سه بخش مختلف تشکل شده است که در ادامه هر کدام را معرفی و بررسی خواهم کرد.

تب Setting

در این تب تنظیمات اصلی منوی شناور خود را می توانید شخصی سازی کنید. تنظیماتی که علامت قفل دارند، تنها در نسخه تجاری فعال هستند.

در نسخه رایگان همانطور که مشاهده می کنید، تنها می توانید تنظیماتی از قبیل محل قرارگیری منوی شناور، فاصله ی بین منوها، نمایش یا عدم نمایش برچسب ها و سرعت نمایش منو را شخصی سازی کنید.

تنظیمات منوی شناور
بخش منو در ایجاد منوی شناور در وردپرس

تب Menu

در این تب می توانید منوهایی که تمایل دارید در منوی شناور نمایش داده شود را ایجاد و شخصی سازی کنید.

تنظیمات نمایش منوی شناور
تنظیمات نمایش در دستگاه های مختلف

بخش Targeting

در ستون سمت چپ نیز بخشی با عنوان Targeting برای ساخت منوی شناور در وردپرس وجود دارد که در آن می توانید نمایش منوی شناور را در دستگاه های مختلف غیرفعال کنید.

در نهایت پس از ساخت منوی شناور در وردپرس برای نمایش آن روی دکمه Save کلیک کنید.

پیش نمایش منوی شناور ساخته شده
پیش نمایش منوی شناور در وردپرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، منوی شناور شاخته شده در محل تعیین شده نمایش داده خواهد شد.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن