فونت یکی از مهم ترین عناصر زیبایی در طراحی وب سایت است و زمانی که بحث الفبای زیبای فارسی می شود، استفاده از فونت معنای بیشتری می گیرد. افزونه فونت ایران یکی از افزونه های مناسب برای افزودن فونت ایرانی در وردپرس است.

قبلا در مورد افزونه های دیگری برای تغییر فونت در وردپرس صحبت کرده بودم و هر کدام روش خاص خود را برای اضافه کردن فونت دلخواه شما در وب سایت پیش می گرفتند.

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه فونت ایران را برای افزودن فونت ایرانی در وردپرس معرفی خواهم کرد.

اضافه کردن فونت ایرانی در وردپرس

افزونه فونت ایران یکی از افزونه های ایرانی ثبت شده در مخزن وردپرس است که به شما کمک می کند فونت دلخواه خود را به وب سایتتان اضافه نمایید.

این افزونه تا کنون توانسته است بیش از 1.000 نصب فعال را در مخزن وردپرس به خود اختصاص دهد.

برای استفاده از این افزونه و اضافه کردن فونت ایرانی در وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر آن را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه فونت ایران

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان فونت ایران در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه معرفی و نحوه کار کردن با افزونه هدایت خواهید شد.

داشبورد افزونه
داشبورد فونت ایران

برای اضافه کردن فونت ایرانی در وردپرس، به زیرمنوی نصب فونت مراجعه نمایید.

نصب فونت
نصب فونت جدید

در این صفحه همانطور که مشخص است، برای اضافه کردن فونت ایرانی با افزونه فونت ایران، ابتدا فایل حاوی تمام فرمت های فونت را در فرمت زیپ در گزینه choose file آپلود کرده، برای فونت خود نام، وزن و استایل مناسب را انتخاب نمایید و در نهایت روی دکمه بارگذاری فونت کلیک کنید.

پس از بارگذاری کامل فونت، در زیرمنوی فونت ها می توانید پیش نمایش فونت های آپلود شده را مشاهده نمایید و در صورت نیاز آن ها را با زدن زدودن حذف کنید.

فونت های نصب شده
فونت ها و پیش نمایش

در زیرمنوی تایپوگرافی به کمک افزونه فونت ایران می توانید فونت های نصب شده را قسمت های مختلف سایتتان اختصاص دهید.

تایپوگرافی
تایپوگرافی افزونه

در نهایت در زیرمنوی پیکربندی نیز می توانید تنظیمات انجام شده را با زدن دکمه بازنشانی به مرحله قبلی بازگردانید.

پیکربندی افزونه
پیکربندی افزونه و بازگردانی به تنظیمات اولیه

قبلا هم درمورد افزونه های مختلف برای تغییر فونت در وردپرس صحبت کرده بودم، با هر کدام از این افزونه ها و روش های توصیه شده می توانید فونت وب سایت وردپرسی خود را تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *