با ساخت دکمه در وردپرس می توانید در نوشته ها، برگه ها و صفحات محصولاتتان لینکی همراه با آیکون دلخواه قرار داده و کاربران را به کلیک کردن تشویق نمایید.

با قرار دادن این نوع دکمه ها می توانید کاربران خود را زودتر به مقصد دلخواهشان و یا به صفحه فرودی که برای معرفی خدمت یا محصولی دیگر تهیه کرده اید هدایت کنید.

برای ساخت دکمه در وردپرس می توانید از کدنویسی های HTML استفده نمایید و یا افزونه های مختلفی که برای راحتی ساخت دکمه ایجاد شده اند استفاده نمایید. همانطور که گفتم افزونه های زیادی برای ایجاد دکمه ها در وردپرس ساخته شده اند که در این آموزش از وردپرس نارنجی یکی از افزونه هایی که کار کردن با آن آسانتر است را معرفی میکنیم.

ساخت دکمه در وردپرس

افزونه ای که برای ساخت دکمه در وردپرس در این آموزش معرفی می شود با نام Forget About Shortcode Buttons در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه تا کنون با بیش از 40.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.7 را از کاربران خود بدست بیاورد. برای ایجاد دکمه در وردپرس به کمک این افزونه، با کلیک روی دکمه زیر ابتدا آن را دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود نمایید.

دانلود افزونه Forget About Shortcode Buttons

پس از نصب و فعالسازی افزونه، هیچ منویی به پیشخوان وردپرس شما افزوده نخواهد شد و نیاز به هیچ گونه تنظیماتی ندارید. برای ساخت دکمه در وردپرس کافی است به ویرایش نوشته یا برگه ای که میخواهید دکمه را در آن قرار دهید بروید. خواهید دید در قسمت ویرایشگر که در مورد آن مفصلا در مقاله مدیریت نوشته ها صحبت کردیم، دکمه ای اضافه شده که اگر با ماوس خود روی آن بروید عبارت Insert Button را مشاهده می کنید.

افزودن دکمه در وردپرس
افزودن دکمه

با کلیک روی این دکمه صفحه ای مانند تصویر زیر برای شما باز می شود که می توانید در آن اقدام به طراحی دکمه خود و افزودن آن در نوشته بکنید.

ویرایش دکمه در وردپرس
ویرایش دکمه

ابتدا اندازه و نوع دکمه خود را انتخاب کنید. برای ساخت دکمه در وردپرس با استفاده از این افزونه میتوانید دکمه‌های ساخته شده را در 5 سایز مختلف و 6 نوع طراحی که شامل فلت، فلت گرد و… می شود، طراحی کنید.

از بخش Text متن دلخواه برای عنوان دکمه را وارد کرده و از بخش URL آدرس خود را که قصد دارید کاربر بعد از کلیک روی این دکمه به آن هدایت شود، وارد کنید. با فعال کردن تیک گزینه‌های Add Nofollow و Open link in a new tab به ترتیب قادر هستید اقدام به نوفالو کردن و باز کردن لینک در پنجره جدید کنید.

برای تغییر استایل و رنگبندی هم میتوانید از منوی بالایی متن خود را بولد، کج و خط دار کرده و رنگ دکمه و رنگ متن را نیز انتخاب کنید.

برای استفاده از آیکون در دکمه خود، روی تب Icon کلیک کنید.

افزودن آیکون به نوشته
افزودن آیکون به نوشته

می توانید از منوی کشویی دسته‌بندی آیکون مورد نظر خود را انتخاب کنید تا سریعتر بتوانید آیکون دلخواهتان را بیابید.

بعد از اینکه آیکون مورد نظر خود را یافتید آن را انتخاب کنید. برای نمایش آیکون در دکمه میتوانید مکان آنرا نیز انتخاب کنید، به این ترتیب که برای نمایش آیکون در سمت راست گزینه Before و برای نمایش آیکون در سمت چپ گزینه After را انتخاب کنید و سپس روی تب Template کلیک کنید.

ذخیره دکمه به عنوان تمپلیت
افزودن تم دکمه

از این بخش میتوانید دکمه‌هایی که در قالب تم ذخیره کرده اید را برای مطالب خود استفاده کنید. برای ذخیره این دکمه به عنوان تم روی آیکون ذخیره که در کنار پیش نمایش دکمه قرار دارد کلیک کنید تا در لیست Templates اضافه شود.

برای وارد کردن دکمه ای که ساخته اید روی دکمه Update کلیک کنید تا دکمه ساخته شده در نوشته قرار بگیرد.

پیش نمایش دکمه اضافه شده در وردپرس
پیش نمایش دکمه اضافه شده

با انتشار و یا به روزرسانی نوشته در وردپرس و مراجعه به صفحه نوشته مشابه تصویر زیر خواهید دید که دکمه مورد نظر در سایت نمایش داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *