گاهی برای نمایش نوشته یا برگه خاصی در یک صفحه خاص، باید اقدام به یافتن شناسه برگه یا نوشته خود کنید. این امر همچنین برای مخفی کردن نمایش نوشته ها، نظرات، نویسندگان و … به شما کمک می کند.

با یافتن شناسه یک نوشته یا دسته، می توانید نمایش آن را در بخش های مختلف محدود کنید و یا آن بخش را در مکان دلخواهتان به نمایش دربیائرید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه یافتن شناسه های نوشته ها، برگه ها، دسته بندی ها، نظرات و نویسندگان را بررسی می کنم.

شناسه یک پست یا نوشته چیست؟

وردپرس به هر محتوایی که در سایت شما وجود دارد، یک شناسه منحصر‌به فرد می دهد. در واقع این کار به وردپرس کمک می کند تا تمام محتوای مختلف درون سایت را به راحتی پیدا و پیگیری کند.

هرگاه وردپرس نیاز به ارائه محتوا داشته باشد یا بخواهد در سایت محتوایی قرار دهد از شناسه یا آیدی برای شناسایی هر قطعه خاص از محتوا استفاده می کند. به این معنی که اگر می خواهید محتوای خاصی را جستجو کنید، می توانید از شناسه یا آی دی آن کمک بگیرید.

پس با یافتن شناسه بخش های مختلف در وردپرس، می توانید نمایش یا عدم نمایش این بخش ها را در صفحات مختلف کنترل کنید. در ادامه به نحوه یافتن ID موارد مختلف در وردپرس می پردازم.

یافتن شناسه نوشته ها

چنانچه پستی را پیش از این منتشر کرده اید و اکنون به دنبال شناسه یا ID آن پست می گردید، به پیشخوان خود وارد شده و به منوی نوشته ها >> همه ی نوشته ها رفته و پست مورد نظر را ویرایش کنید.

شناسه پست ها
یافتن شناسه پست

همانطور که مشاهده می کنید در بخش آدرس پست یا همان URL نوشته، عبارتی مانند آنچه در ادامه قرار می دهم آورده شده است.

post=830

این عبارت بیانگر شناسه پست شما می باشد و برای مثال ID این پست 830 است که پس از یافتن شناسه پست می توانیم از آن برای موارد دلخواهمان استفاده کنیم.

یافتن شناسه برگه ها

برای یافتن شناسه برگه ها نیز درست مانند کاری که برای پیدا کردن آی دی نوشته های خود انجام دادید، پیش بروید.

برای این منظور به منوی برگه ها >> همه برگه ها رفته و برگه ای که به دنبال شناسه آن هستید را ویرایش کنید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، در URL برگه نیز عبارتی با عنوان post برای نمایش شناسه برگه وجود دارد.

شناسه برگه ها در وردپرس
یافتن شناسه برگه

یافتن شناسه کاربران

برای یافتن شناسه کاربران نیز مانند دو روش قبلی عمل کرده و به منوی کاربران >> همه کاربران بروید و یوزری که به دنبال شناسه کاربریش هستید را ویرایش کنید.

آی دی کاربران در وردپرس
شناسه کاربر

در آدرس صفحه ویرایش کاربر عبارتی با عنوان user_id قرار دارد که در مقابل آن شناسه کاربر نوشته شده است. اما چنانچه بخواهید شناسه کاربری خود را پیدا کنید، در صفحه ویرایش شناسنامه خودتان نمی توانید آن را بیابید.

برای این منظور در منوی کاربران >> همه کاربران، بر روی تعداد نوشته های خود کلیک کنید.

شنسه کاربری
شناسه کاربری شما

در این صفحه علاوه بر مشاهده تمامی نوشته های خود، در مقابل عبارت author شناسه کاربری خود را نیز می توانید مشاهده کنید.

یافتن شناسه نظرات

برای یافتن شناسه کامنتهای مندرج در وب سایت وردپرس خودتان نیز مانند روش های قبل به منوی دیدگاه ها مراجعه کرده و دیدگاه مورد نظر را ویرایش کنید.

آی دی نظرات در وردپرس
شناسه کامنت ها

در آدرس این صفحه و مقابل عبارت c شناسه دیدگاه را مشاهده خواهید کرد.

یافتن شناسه دسته بندی ها و برچسب ها

برای پیدا کردن آی دی دسته ها و برچسب ها نیز، دسته یا برچسب مورد نظر را ویرایش کرده و در آدرس صفحه ویرایش، مقابل عبارت tag_ID شناسه مورد نظر را خواهید یافت.

آی دی دسته ها و برچسب ها در وردپرس
شناسه دسته بندی و برچسب ها

در مورد دسته بندی ها این عبارت معادل category&tag_ID خواهد بود و در مورد برچسب ها معادل tag_ID می باشد.

با یافتن شناسه قسمت های مختلف در وردپرس، می توانید نحوه نمایش آن ها را در صفحات و بخش های مختلف وب سایتتان کنترل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *