پس از نصب و راه اندازی وردپرس اولین کاری که باید انجام بگیرد ورود به پیشخوان وردپرس است. با مراجعه به آدرس ورود به وردپرس میتوان به مدیریت سایت در پیشخوان وردپرس وارد شده و هر تغییری که می خواهید روی سایت خود ایجاد کنید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، به راهنمای جامعی در رابطه با پیدا کردن آدرس ورود مدیریت وردپرس خواهیم پرداخت. اگر در استفاده از وردپرس تازه کار هستید و بدنبال ورود به پیشخوان وبسایت خود هستید در ادامه با ما همراه باشید.

ورود به پیشخوان وردپرس

در آموزش نصب وردپرس از طریق دایرکت ادمین دیدید که پس از نصب وردپرس به صفحه ای مانند زیر هدایت خواهید شد که نام کاربری و رمز عبور و دکمه ورود را به شما نشان می دهد که از طریق آن می توانستید وارد پیشخوان سایت خود شوید.

ورود به ادمین وردپرس
ورود به ادمین وردپرس

اما همیشه به این آدرس دسترسی ندارید، بنابراین باید صفحه ورود به وردپرس را به خاطر داشته باشید یا اینکه آن را در مرورگر خود بوکمارک کنید. اگر برای اولین بار به صفحه پیشخوان وردپرس مراجعه کرده باشید خواهید دید که در صفحه‌ای با آدرس yoursite.com/wp-admin  قرار دارید. این مسیر مربوط به پوشه wp-admin است که در هاست قرار دارد و کارهای مدیریتی که در وردپرس انجام می‌دهید از این طریق در دیتابیس ذخیره و پردازش می‌شوند. یکی از بهترین راه‌ها برای ورود به وردپرس از طریق همین آدرس است.

اگر وردپرس را در روت هاست خود نصب کرده باشید می‌توانید با مراجعه به آدرس  yoursite.com/wp-admin صفحه ورود به پیشخوان وردپرس را مشاهده کنید. اگر هم سیستم خود را درساب فولدر نصب کرده باشید می‌توانید با مراجعه به آدرس پوشه و قرار دادن wp-admin در انتهای آدرس به صفحه ورود مدیریت وردپرس هدایت شوید.

ورود به مدیریت
ورود به مدیریت

برای ورود به مدیریت وردپرس باید نام کاربری و رمز عبوری که هنگام نصب وردپرس انتخاب کرده اید را وارد کنید. بنابراین نام کاربری یا ایمیل خود را در فیلد اول و رمز انتخابی را در فیلد دوم وارد کرده و روی دکمه ورود کلیک کنید. در صورتی که رمز خود را فراموش کرده اید می‌توانید از آموزش فراموشی رمز عبور مدیریت در وردپرس استفاده کنید.

ورود به پیشخوان سایت وردپرس صرفا از طریق wp-admin میسرنیست و میتوانید با مراجعه به آدرس wp-login.php هم وارد مدیریت وردپرس خود شوید. برای ورود ازطریق این آدرس بعد از آدرس سایت خودعبارت wp-login.php را مشابه yoursite.com/wp-login.php  را وارد کنید.

یافتن آدرس صفحه ورود به پیشخوان وردپرس

برخی کاربران به دلیل افزایش امنیت سایت اقدام به تغییر آدرس صفحه ورود پیشخوان خود می‌کنند. همین مسئله باعث میشود بعد از مدتی که وارد پیشخوان وردپرس نشدند آدرسی که تعیین کردند را فراموش کنند. اگر برای شما هم چنین حالتی پیش آمده است کافی است افزونه‌ای که برای تغییر آدرس ورود به وردپرس استفاده کردید را غیر فعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *