یکی دیگر از مهم ترین بخش های هر وب سایت وردپرسی، فونت آن است. با فونتی زیبا می توانید کاربران را به راحتی جذب وب سایت خود کنید. با افزونه فونت ماندگار به راحتی فونت وب سایت خود را تغییر دهید.

یکی از دغدغه های تازه کاران دنیای وردپرس، فونت سایتشان است. با فونت پیش فرض Arial, عملا سایت شما کل زیبایی ظاهری خود را از دست خواهد داد. گرچه بسیاری از افراد این فونت را ترجیح می دهند، اما اکثر کاربران فونت های زیباتری را می خواهند.

تغییر فونت قالب وردپرس و حتی تغییر فونت در پیشخوان وردپرس یکی از دغدغه های وردپرس کاران از ابتدای امر بوده و می باشد.

بسیاری از قالب ها به طور پیش فرض امکان تغییر فونت را فراهم می کنند، اما بسیاری دیگر نیز این امکان را فراهم نکرده و برای تغییر فونت باید به کد نویسی متوصل شوید.

افزونه فونت ماندگار که در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی معرفی می کنم، یکی از افزونه های مفید و محبوب است که تغییر فونت قالب و حتی فونت پیشخوان وردپرس را تنها با چند کلیک برای شما ممکن می سازد.

تغییر فونت قالب و پیشخوان وردپرس با افزونه فونت ماندگار

افزونه فونت ماندگار از جمله افزونه های ایرانی ثبت شده در مخزن وردپرس می باشد که تا کنون با بیش از 10.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 5 ستاره کامل را از کاربران خود به دست بیاورد.

این افزونه در مخزن وردپرس همچنین با عنوان MW Font Changer وجود دارد و با اینکه از آخرین به روزرسانی آن بیش از 2 سال می گذرد، اما همچنان کارکرد عالی خود را داشته و با آخرین نسخه وردپرس هیچ مشکلی ندارد.

برای تغییر فونت قالب و همچنین پیشخوان وب سایت وردپرسی خود، با کلیک روی دکمه زیر آن را از مخزن وردپرس دانلود نمایید و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود کنید.

دانلود افزونه MW Font Changer

پس از نصب و فعال سازی افزونه دو زیر منو با عنوان های فونت ماندگار-پوسته و فونت ماندگار-پیشخوان به بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما اضافه خواهد شد.

تغییر فونت پوسته
تغییر فونت پوسته وردپرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، برای تغییر فونت پوسته خود باید به زیرمنوی فونت ماندگار-پوسته رفته و برای هر بخش فونت دلخواه فارسی یا لاتین دلخواهتان را انتخاب کرده و روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

تغییر فونت پیشخوان
تغییر فونت پنل مدیریت وردپرس

برای تغییر فونت پیشخوان وردپرس نیز به همین ترتیب و با کمک افزونه فونت ماندگار، به منوی فونت ماندگار-پیشخوان رفته و از میان فونت های موجود یکی را به دلخواه برای نمایش در پیشخوان سایتتان انتخاب نمایید و با ذخیره تغییرات خواهید دید فونت پیشخوان نیز تغییر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *