پس از نصب وردپرس با دو نوع ساختار محتوا سر و کار داریم، برگه ها و نوشته ها. گاهی پس از انتشار برگه با مشکل عدم نمایش محتوای برگه در وردپرس مواجه می شویم.

در نوشته ها می توانید دسته بندی و برچسب انتخاب کرده و در قسمت وبلاگ خود به کاربرانتان نمایش دهید، اما در برگه ها امکان انتخاب دسته بندی و برچسب وجود نخواهد داشت و برای نمایش برگه به کاربران باید لینک آنها را در قسمتهای مختلف سایت قرار دهید.

گاهی به دلایل مختلفی پس از انتشار برگه ها با مشکل عدم نمایش محتوای برگه مواجه می شویم. در این آموزش از وردپرس نارنجی، به راه حل برطرف کردن این مشکل خواهیم پرداخت.

حل مشکل عدم نمایش محتوای برگه در وردپرس

قبل از هر چیز برای حل مشکل عدم نمایش محتوای برگه در وردپرس، باید چند موضوع را بررسی کرده تا  بفهمیم مشکل سایت ما از کجا شکل گرفته است.

ابتدا فایلهای موجود در قالب سایت خود را بررسی نمایید. در طراحی قالب وردپرس فایلهای مختلفی وجود دارند و هر کدام محتوای یک صفحه را نمایش می دهند. محتوای برگه ها در وردپرس با استفاده از فایل page.php نمایش داده می شوند.

برای حل مشکل عدم نمایش محتوای برگه  در اولین قدم چک کنید که در پوشه قالب شما فایل page.php وجود داشته باشد. برای این منظور از منوی پیشخوان خود وارد بخش نمایش >> ویرایشگر شده و بررسی کنید که فایل pag.php حتما وجود داشته باشد و یا وارد هاستتان شده و بعد از اینکه روی File Manager کلیک کردید به مسیر public_html/wp-content/themes/yourtheme رفته و وجود فایل page.php را بررسی نمایید.

اگر فایل page.php وجود نداشت می‌توانید یک نسخه از فایل single.php کپی گرفته و با تغییر نام به page.php در همین مسیر امکان نمایش محتوای برگه در وردپرس رو فراهم نمایید.

اما در صورتی که این فایل در بین فایلهای قالب شما موجود بود، آن را ویرایش کرده و دقت کنید که تابع the_content() که برای نمایش محتوا در وردپرس به کار میرود در این فایل وجود داشته باشد. در صورت عدم وجود این تابع، کد زیر را در جای مناسبی از فایل اضافه کنید.

<?php the_content(); ?>

بعد از اضافه کردن کد بالا مشکل عدم نمایش محتوای برگه در وردپرس برطرف خواهد شد و محتوای برگه ها نمایش داده خواهند شد.

چنانچه تابع مورد نظر نیز در فایل page.php موجود بود، ممکن است عدم نمایش محتوای برگه وردپرس به دلیل وجود یک اختلال با سایر افزونه های وردپرس  به وجود آمده باشد.

در این صورت برای رفع مشکل کل افزونه ها را غیرفعال کرده و در هر بار که یک افزونه رو فعال می‌کنید بررسی کنید که بعد از فعال سازی کدام افزونه محتویات از بین خواهند رفت. در این صورت مشخص میشود که مشکل از کدام افزونه بوده است و کافیه از افزونه جایگزین استفاده کنید.

چنانچه شما هم با مشکل عدم نمایش محتوای برگه ها در وردپرس مواجه شده اید، نحوه برطرف کردن مشکل و تجربه خود را با ما در وردپرس نانرنجی صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *