یکی موارد مهم برای ایجاد جذابیت در وبسایتهای وردپرسی، ساخت گالری تصاویر در وردپرس است. با ساخت گالری تصاویر می توانید عکس های مهم از خدمات یا محصولات خود را در یک آلبوم جداگانه به نمایش درآورده و هر چه بیشتر اعتماد کاربران خود را جذب نمایید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، با استفاده از امکانات وردپرس و بدون استفاده از افزونه خاصی اقدام به ساخت گالری تصاویر در وردپرس می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

ساخت گالری تصاویر در وردپرس

برای ساخت گالری تصاویر در وبسایت خود، ابتدا به برگه یا نوشته ای که می خواهد گالری را در آن نمایش دهید مراجعه کرده و روی ویرایش برگه یا نوشته کلیک نمایید.

در صفحه ویرایش برگه یا نوشته خود مانند آنچه در آموزش مدیریت نوشته ها و مدیریت برگه ها در وردپرس برای افزودن تصویر گفتیم، روی دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای کلیک نمایید.

ساخت گالری تصاویر
ساخت گالری تصاویر بدون افزونه

همانطور که در تصویر بالا می بینید، دکمه ای با عنوان ساخت گالری در منوی سمت چپ قرار دارد که برای ساخت گالری تصاویر باید روی آن کلیک کنیم.

با انتخاب این گزینه وارد مرحله ی ایجاد گالری خواهیم شد. می توانید تصاویری که مدنظر دارید را بارگذاری کنید فقط کافی است بر روی گزینه ی بارگذاری پرونده ها که در بالای صفحه ی ساخت گالری قرار دارد کلیک کنید و تصاویر را انتخاب نمایید. در این مرحله می توانید هر تعداد تصویر را با نگه داشتن کلید Ctrl انتخاب کنید و منتظر بمانید تا همه تصاویر بارگذاری شوند.

ایجاد گالری تصاویر
افزودن تصاویر به گالری

در صورتی که تصاویر مورد نظرتان برای ساخت گالری موجود است می توانید آنها را انتخاب کنید. اگر از انتخاب هر عکس منصرف شدید، با نگه داشتن کلید Ctrl و کلیک روی عکس مورد نظر آنرا از فهرست تصاویر گالری حذف نمایید.

پس از انتخاب تمامی تصاویر، بر روی دکمه گالری تازه بسازید کلیک کنید.

ایجاد گالری تصاویر در وردپرس
ایجاد گالری تصاویر بدون افزونه

در ستون سمت چپ می توانید تنظیمات خاص خود را برای گالری تصاویر مشخص کنید و یا با زدن دکمه چینش معکوس ترتیب نمایش تصاویر را تغییر دهید. همچنین در سمت راست با زدن دکمه لغو گالری، ساخت گالری تصاویر را متوقف خواهید کرد و با زدن دکمه افزودن به گالری می توانید تصاویر بیشتری به گالری خود بیافزایید.

اگر از افزونه ی خاصی برای نمایش گالری در سایت خود استفاده می کنید، تمامی تصاویرگالری با فرمت افزونه نمایش داده خواهند شد.

در پایان بر روی دکمه ی گذاشتن گالری کلیک کنید تا گالری مورد نظر در ویرایشگر وردپرس قرار گیرد.

در صورتی که بخواهید  گالری خود را ویرایش کنید، با کلیک بر روی آن در همین ویرایشگر می توانید این کار را انجام دهید.

پیش نمایش گالری تصاویر
پیش نمایش گالری تصاویر

پس از انتشار می توانید تمامی تصاویر خود را به صورت یک آلبوم و منظم در کنار هم ملاحظه کنید که با کلیک بر روی هر کدام، تصویر بزرگ خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *