با نصب وردپرس می توانید زبان پیشخوان خود را تغییر دهید و برای مواردی که ترجمه ای از آن ها در زبان انتخابی شما وجود ندارد، می توانید با تغییر اولویت ترجمه زبان ها در وردپرس برای ترجمه بعدی زبان دلخواه خود را انتخاب نمایید.

برای مثال فرض کنید که شما وردپرس را با زبان فارسی نصب و راه اندازی می کند، اما برای برخی از افزونه ها یا بخش هایی که ترجمه ای از آن ها در دسترس نیست به چه زبانی برای شما نمایش داده شود؟

با تعیین اولویت ترجمه می توانید تعیین کنید که چنانچه کلمه ای به زبان انتخابی شده ترجمه نشده بود، به زبان دیگری مشاهده شود.

در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه ای را برای تعیین اولویت ترجمه ها در وردپرس معرفی خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

تغییر اولویت ترجمه زبان ها در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای تغییر اولویت ترجمه ها در وردپرس معرفی می کنیم، با عنوان Preferred Languages در مخزن وردرپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 800 نصب فعال توانسته است امتیاز 5 را از کاربران خود به دست بیاورد.

به طور پیش فرض زبان پیشخوان خود را با مراجعه به بخش کاربران >> شناسنامه شما می توانید برای خود تغییر دهید، اما برای تعیین اولویت استفاده از ترجمه زبان ها در وردپرس، ابتدا باید با کلیک روی دکمه زیر افزونه زبان های مرجع را از مخزن وردپرس دانلود نمایید و با کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را نصب و فعال نمایید.

دانلود افزونه Preferred Languages

پس از نصب و فعال سازی افزونه چنانچه به منوی کاربران >> شناسنامه شما مراجعه کنید، خواهید دید که بخشی با عنوان زبان در آن اضافه شده است که می توانید ترجمه های مختلف را برای وب سایت وردپرسی خود به آن اضافه کنید.

اولویت ترجمه در پیشخوان وردپرس
تعیین اولویت ترجمه در صفحه پروفایل شخصی

هماطور که در تصویر مشاهده می کنید، پس از افزودن ترجمه های مختلف، برای تغییر اولویت ترجمه زبان ها در وردپرس با کشیدن و رها کردن می توانید به موقعیت دلخواه خود دست پیدا کنید.

تعیین اولویت ترجمه
تعیین اولویت ترجمه ها در تنظیمات وردپرس

همچنین در منوی تنظیمات >> عمومی نیز می توانید برای زبان وب سایت وردپرسی خود ترجمه های مختلفی را انتخاب کرده و براساس نیاز خود آن ها را اولویت بندی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *