یکی از مشکلاتی که برای هر کسی که با وردپرس کار می کند ممکن است رخ دهد، انتشار ناخواسته مطالب است که هنوز ویرایش و نوشتن آن به پایان نرسیده است. اگر از آن دسته مدیران سایتی باشید که اهل نوشتن مقالات و آموزش های طولانی و زمانبر باشید، حتما دست کم یکی دو باری برای شما هم پیش آمده است که اشتباها در میان کار کردن روی نوشته ی خود، به صورت ناگهانی آن را منتشر کرده باشید در حالی که هدف شما صرفا ذخیره ی یک نسخه ی پیش نویس از آن بوده است. به عنوان مثال وقتی که ایمیل حاوی لینک مطلب به کاربر ارسال شود و لینک آن موجود نباشد ، واضح است که محبوبیت وب سایت شما به مرور بین کاربران کاهش پیدا می کند.

در این مطلب با ما همراه باشید تا روشی ساده برای جلوگیری از این امر به شما معرفی کنیم .

جلوگیری از انتشار ناخواسته مطالب در وردپرس

روش اول: نصب افزونه publis confirmation

اولین چیزی که برای پیشگیری از انتشار ناخواسته مطالب به آن نیاز دارید، نصب افزونه Publisher Confirmation است. این افزونه در مخزن وردپرس وجود دارد و تاکنون توانسته 100 نصب فعال در وردپرس را به خود اختصاص دهد. برای دانلود افزونه روی دکمه زیر کلیک کنید و با خواندن مراحل نصب و فعال سازی افزونه آن را نصب نمایید.

دانلود افزونه Publisher Confirmation

این افزونه ساده و کاربردی بدون هیچ گونه تنظیماتی کار می کند، کافی است که آن را فعال کرده و به صفحه ارسال مطلب مراجعه کنید.

به محض اینکه روی دکمه ارسال مطلب کلیک کنید پیغامی مبنی بر تائید نمایش داده می شود که پس از تائید شما اقدام به ارسال مطلب می نماید. البته از  آخرین به روزرسانی این افزونه بیش از 8 سال میگذرد، تا نسخه 3.8.1 تست شده و مشکلی ایجاد نکرده است ولی روش بهتر کدنویسی خواهد بود.

روش دوم: افزودن کد به فایل  functions.php

هدف این است کاری کنیم وقتی در یک نوشته روی دکمه ی انتشار کلیک میشود، وردپرس از ما سوال کند آیا واقعا مایل به انتشار نوشته هستیم یا خیر. برای انجام این کار کافی است کد زیر را در فایل functions.php پوسته ی خود قرار دهید :

// This is the confirmation message that will appear.

$c_message = ‘مطمئنید میخواهید این نوشته را منتشر کنید؟’;

function confirm_publish(){

global $c_message;

echo ‘<script type=”text/javascript”><!–

var publish = document.getElementById(“publish”);

if (publish !== null) publish.onclick = function(){

          return confirm(“‘.$c_message.'”);

};

// –></script>’;

}

add_action(‘admin_footer’, ‘confirm_publish’);

 

نتیجه کار را در تصویر زیر مشاهده خواهید کرد.

نتیجه اعمال کد
نتیجه اعمال کد

اگر شما بر روی cancel کلیک کنید، صفحه در حالت فعلی خود باقی خواهد ماند و شما میتوانید به ویرایش نوشته ادامه دهید بدون اینکه مطلب شما به صورت ناخواسته و تصادفی منتشر شده باشد و اگر هم روی ok کلیک کنید، مطلب به صورت طبیعی و به روال عادی خود منتشر خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *