آموزش های وردپرسافزونه های وردپرس

نحوه ریدایرکت ۳۰۱ لینکها در وردپرس

لینک دادن در وردپرس و نحوه ریدایرکت ۳۰۱ لینکها در وردپرس یکی از مهم‌ترین مسائل در زمینه سئو و بهینه‌سازی وردپرس هستند و باید همواره سایت خود را مورد بررسی قرار دهید و لینک‌هایی که به هر دلیلی مشکلی دارند و یا اینکه صفحه‌ای از سایت که کاربرد خاصی ندارد و برای بازدیدکننده کاربردی نیست را به صفحه دیگری منتقل کنید. اما عمل انتقال آدرس‌ها در وردپرس دربردارنده نکته مهمی است و آن اینکه لینک‌های شما باید به گونه‌ای کاربران را در وردپرس ریدایرکت کنند که امتیاز صفحه فعلی در موتور جستجو به صفحه لینک مقصد منتقل شود.

در این مقاله قصد دارم شما را با نحوه لینک دادن در وردپرس و ریدایرکت کاربران در وردپرس آشنا کنم تا با استفاده از این ویژگی بتوانید کاربران را به صورت بهینه و اصولی به لینک دیگری هدایت کنید. پس تا انتها با ما همراه باشید.

ریدایرکت ۳۰۱ در وردپرس چیست؟

ریدایرکت به معنی انتقال کاربر به آدرس جدید است به صورتی که وقتی وارد لینکی که تعیین کردید شدند ریدایرکت در آن صورت گرفته و به صورت خودکار به صفحه مقصد هدایت شوند. اما نوع چنین انتقالی هم مهم است و باید ریدایرکتی که صورت میگیرد به صورت ۳۰۱ باشه تا امتیاز صفحه مبدا به صفحه مقصد منتقل شده و موتورهای جستجو صفحه مقصد را به عنوان لینک اصلی بشناسند.

روش انتقال ریدایرکت ۳۰۱ در وردپرس صرفا محدود به صفحات داخلی نیست و شما میتوانید برای صفحات خارجی و لینک دادن به سایتهای دیگر هم استفاده کنید. همانطور که میدانید در سایت‌هایی که محتوای زیادی تولید میشود به دلایلی ممکن است  یک نوشته را حذف کنید، در حالت عادی همه ما این صفحه رو پاک می‌کنیم که در نهایت وقتی بازدیدکننده وارد سایت شود به صفحه ۴۰۴ وردپرس خواهد رسید.

این مطلب را از دست ندهید :
گوگل آنالیتیکس برای وردپرس با افزونه Google Analytics by MonsterInsights

روش بهتر این است که مطالب و لینک‌هایی را که در سایت حذف می‌کنید و کاربران با مراجعه به چنین لینک‌هایی به صفحه ۴۰۴ منتقل می‌شوند را به یک نوشته مرتبط و یا صفحه دلخواه هدایت کنیم تا کاربرانمون با یک صفحه خالی مواجه نشوند.

بنابراین کاربرد ریدایرکت ۳۰۱ در وردپرس اینجاست که به ما کمک می کند تا اعتباری که برای صفحه حذف شده به دست آورده بودیم را به صفحه دیگری که با آن صفحه مرتبط هست منتقل کنیم.

نحوه ریدایرکت ۳۰۱ در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را  دارم با عنوان Redirections  در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون توانسته تا بیش از ۱ میلیون نصب فعال و امتیاز ۴.۲ را کسب کند. با استفاده از این افزونه میتوانید نسبت به انتقال صفحات در وردپرس اقدام کنید. قبل از هر کاری با کلیک روی دکمه زیر افزونه مورد نظر را دانلود کرده و سپس با استفاده از  آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب افزونه در سایت خود بکنید.

دانلود افزونه Redirections 

پس از نصب و فعال سازی افزونه در منوی ابزارها زیر منویی با عنوان Redirection ایجاد می شود.

افزونه redirection
منوی افزونه

همانطور که میبینید در بخش تنظیمات تغییر مسیر ، ۷ بخش دیگر وجود دارد که به بررسی آنها میپردازیم.

Redirections

در این بخش میتوانید لینک های آسیب دیده را به یک لینک سالم منتقل کنید و مدیریت لینک های ۴۰۴ در وردپرس را انجام دهید.
در قسمت Source URL لینک آسیب دیده یا ۴۰۴ را وارد نمایید و در قسمت Target URL لینک مقصد را وارد نمایید.

این مطلب را از دست ندهید :
حذف شورت کدهای اضافی و غیر فعال در وردپرس
بخش Redirections در پلاگین تغییر مسیر وردپرس
بخش Redirections

Groups

در این زبانه میتوانید گروه های مختلفی را برای لینک های مختلف ایجاد کنید. برای مثال در حالت پیشفرض دو گروهRedirections  و Modified Posts  وجود دارند.

بخش گروه ها در افزونه تغییر مسیر وردپرس
بخش گروه ها

Logs

در بخش گزارش ها، گزارش های لینک هایی را برای شما نمایش میدهد که کاربران در آن با مشکل مواجه شده اند.

بخش گزارشات افزونه تغییر مسیر وردپرس
بخش گزارش ها

۴۰۴ errors

در این بخش تمامی لینک های ۴۰۴ را شناسایی و برای شما نمایش میدهد.

بخش ارورهای 404 در افزونه تغییر مسیر وردپرس
بخش ۴۰۴

Import/Export

در این بخش می توانید فایل .htaccess ، فایل CSV یا سایر فایلهای حاوی اطلاعات ریدایرکت خود را آپلود نمایید.

بخش درورن ریزی یا برون ریزی در افزونه تغییر مسیر
درون ریزی یا برون ریزی

Options

این بخش در واقع تنظیمات افزونه جهت مدیریت لینک های ۴۰۴ در وردپرس میباشد. در این قسمت میتوانید تنظیم کنید که به چه مدتی گزارش های ریدایرکت ها و ۴۰۴ ها را برای شما نگهداری کند. همچنین میتوانید درون ریزی لینک های Redirections ها و Modified Posts را انجام دهید.

تنظیمات افزونه تغییر مسیر وردپرس
تنظیمات افزونه

در قسمت آخر نیز میتوانید تمامی تغییر مسیرها، گزارش ها و … را پاک کنید که پیشنهاد این کار را تا جایی که مجبور نباشید نمی دهیم.

عاطفه نوربخش

عاطفه نوربخش هستم؛ هم بنیانگذار " وردپرس نارنجی " که حاصل تجربه های خودم در حوزه تخصصی وردپرس را برایتان می نویسم و تلاش میکنم به شما کمک کنم تا با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت وردپرسی ای زیبا و حرفه ای داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تخفیف های جشنواره نوروز 1399 را از دست ندهید!شرکت در جشنواره نوروزی
+
بستن