یکی از مشکلات معمولی که بعد از تغییر قالب نصبی وردپرس رخ می دهد، مشکل بهم ریختگی تصاویر شاخص می باشد.

هر چند وقت یکبار بهتر است ظاهر سایتتان را تغییر دهید و مثلا قسمت های جدیدی را به آن اضافه کنید، اما بعد از گذشت مدت یکسال اکثر طراحان از قالب خود خسته شده و به دنبال نصب قالب جدید هستند.

از آنجایی که هر کدام از قالب ها از یک سایز تصاویر شاخص استفاده می کنند، یکی از عمده مشکلاتی که بعد از تغییر پوسته نصبی رخ می دهد مشکل بهم ریختگی تصاویر شاخص می باشد.

راه حل این موضوع نیز کاملا مشخص است، تغییر سایز تصاویر و آپلود مجدد آنها!

اما آنچه که در این آموزش از وردپرس نارنجی دنبال می کنم، راهی بسیار سریع تر و راحت تر برای حل مشکل بهم ریختگی تصاویر شاخص پس از تغییر قالب است. پس در ادامه با من همراه باشید.

حل مشکل بهم ریختگی تصاویر شاخص بعد از تغییر قالب

افزونه ای که در این آموزش برای ریسایز کردن تصاویر شاخص وب سایت وردپرسی پس از تغییر پوسته نصبی معرفی می کنم، با عنوان Regenerate Thumbnails در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از یک میلیون نصب فعال توانسته است امتیاز 4.7 را از کاربران خود به دست بیاورد.

اگر شما هم می خواهید تصاویر وب سایت خود را بازسازی کنید و با اندازه های جدید آن ها را هماهنگ کنید، سریع ترین راه استفاده از این افزونه است.

پس برای حل مشکل بهم ریختگی تصاویر شاخص بعد از تغییر قالب، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آن را بر روی وب سایت خود نصب و فعال نمایید.

دانلود افزونه Regenerate Thumbnails

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیرمنویی با عنوان بازسازی تصاویر بندانگشتی در بخش ابزارهای پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه ای مانند تصویر زیر هدایت می شوید.

تنظیمات ریسایز کردن تصاویر پس از تغییر قالب
تنظیمات افزونه

در این صفحه همانطور که مشاهده می کنید می توانید تنها برای حل مشکل بهم ریختگی تصاویر شاخص از دکمه بازسازی تصاویر بندانگشتی فقط برای تصایر شاخص استفاده کنید و یا با زدن دکمه بازسازی همه تصاویر بندانگستی تمام تصاویر سایتتان را ریسایز کنید.

ریسایز کردن تصاویر در کتابخانه پرونده های چند رسانه ای
بازسازی تصاویر در کتابخانه پرونده های چند رسانه ای

همچنین چنانجه به منوی رسانه >> کتابخانه در پیشخوان سایتتان بروید، می توانید تصاویر دلخواه برای تغییر سایز را انتخاب کرده و از بین کارهای دسته جمعی عملیات بازسازی تصاویر بندانگشتی را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *