یکی از راه های افزایش بازدید از مطالب وب سایت و جذب مخاطبان بیشتر، نمایش مطالب مرتبط در دسته بندی در وردپرس است.

با نمایش نوشته های مرتبط می توانید کاربرانی را که به دنبال دریافت مطالب و محتواهای بیشتر از یک موضوع هستند، تشویق به خواندن موضوعات مرتبط کنید. این کار علاوه بر اینکه به افزایش بازدید مطالب وبسایت شما کمک می کند، موجب بهبود رابط کاربری نیز خواهد شد.

امروزه در قالبهای مختلف امکان نمایش مطالب مرتبط فراهم شده است. در این آموزش از وردپرس نارنجی، افزونه ای را معرفی خواهیم کرد که به کمک آن می توانید اقدام به نمایش مطالب مرتبط در دسته بندی در وردپرس بپردازید.

نمایش مطالب مرتبط در دسته بندی در وردپرس

افزونه ای که در جهت نمایش مطالب مرتبط در دسته بندی در وردپرس در این آموزش معرفی می کنیم، با عنوان Related Posts by Taxonomy در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 10.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.9 را از کاربران خود بدست بیاورد.

برای نمایش مطالب مرتبط در دسته بندی در وردپرس، روی دکمه زیر کلیک کرده و افزونه مورد نظر را دانلود و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی افزونه در وبسایت خود نمایید.

دانلود افزونه Related Posts by Taxonomy

پس از نصب و فعالسازی افزونه هیچ منوی جدیدی به پیشخوان وردپرس شما افزوده نخواهد شد، برای استفاده از امکانات افزونه باید از ابزارک آن استفاده نمایید. بنابریان به منوی نمایش >> ابزارک ها در پیشخوان وردپرس خود رفته و ابزارک افزونه را در ناحیه دلخواه خودتان قرار دهید.

افزودن نوشته های مرتبط در ابزارک ها
افزودن نوشته های مرتبط در بخش ابزارک ها

در این ابزارک همانطور که در تصویر زیر مشاهده می نمایید، میتوانید تنظیمات منحصر بفرد خودتان را برای نمایش مطالب مرتبط در دسته بندی در وردپرس ایجاد نمایید.

تنظیمات افزونه در ابزارک نوشته های مرتبط
تنظیمات ابزارک نوشته های مرتبط

Title: عنوان دلخواه برای نمایش نوشته های مرتبط را وارد نمایید.

Number of related posts to show: در این فیلد تعیین نمایید که چه تعداد از نوشته های مرتبط با پست مربوطه نمایش داده شود. چنانچه تمایل دارید تمامی مطالب مرتبط با دسته بندی ها در وردپرس نمایش داده شوند، مقدار -۱ را در این بخش وارد کنید.

Randomize related posts: در صورت فعال کردن این گزینه، مطالب مرتبط به صورت تصادفی و رندمی نمایش داده می شوند.

Taxonomy: نوع طبقه بندی برای نمایش نوشته های مرتبط را از این بخش تعیین نمایید.

Post Types: مطالب مرتبط می توانند از بخش نوشته ها، محصولات و … انتخاب شوند.

Format Display: نحوه نمایش مطالب را از این قسمت مشخص کنید. مطالب مرتبط در دسته بندی در وردپرس می توانند به صورت تصویر، عنوان، متن، خلاصه ای از متن و… نمایش داده شوند.

Image Display: چنانچه فرمت نمایش نوشته های مرتبط را به صورت تصویر انتخاب کردید، می توانید از این بخش اندازه تصویر و تعداد ستون ها برای نمایش تصاویر را تعیین کنید.

Widget Display: از این بخش نیز می توانید تعیین نمایید که ابزارک تنها در صفحه نوشته ها نمایش داده شود و همچنین با وارد کردن آی دی نوشته های خاصی می توانید تعیین کنید که آن نوشته تنها در بخش مطالب مرتبط در دسته بندی در وردپرس نمایش داده شود.

در نهایت تنظیمات را ذخیره کرده و به صفحه ای که ابزارک را در آن قرار داده اید وارد شوید.

نمایش نوشته های مرتبط در دسته بندی خاص
نمایش مطالب مرتبط در دسته بندی خاص در وردپرس

همانطور که مشاهده می کنید با استفاده از ابزارکی این افزونه در اختیارمان قرار داد، توانستیم اقدام به نمایش مطالب مرتبط در دسته بندی در وردپرس کنیم.

همچنین می توانید به کمک شورت کدهایی که این افزونه در اختیار شما قرار می دهد، مطالب مرتبط را در قسمتهای دیگر سایت نیز نمایش دهید.

[related_posts_by_tax]

در ادامه این شورت کد می توانید از دستورات زیر برای نمایش نوشته های مرتبط به شیوه های مختلف استفاده نمایید.

برای مثال با استفاده از شورت کد زیر مطالب مرتبط در دسته بندی در وردپرس به تعداد 10 عدد نمایش داده خواهد شد.

[related_posts_by_tax posts_per_page="10"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *