پیش از این در مقاله آموزش ساخت فرم تماس با ما با افزونه Contact form 7  یاد گرفتیم که چگونه یک فرم تماس ایده آل برای وبسایت خود بسازیم. در فرم تماس 7، پس از اینکه کاربر اطلاعات مورد نیاز را پر کرد، یک ایمیل حاوی اطلاعات پر شده به شما ارسال می شود. این اطلاعات ها بجز ارسال شدن به آدرس ایمیل شما، در محل دیگری ذخیره نمیشوند. این موضوع در بسیاری از موارد ممکن است باعث بروز مشکلات شود. مثلا ممکن است به هر دلیل در زمان ارسال فرم توسط کاربر، ایمیل ارسال شده به دست شما نرسد. در این صورت اطلاعات ارسال شده توسط  کاربر، برای همیشه از دست می رود و اثری از آن در سایت باقی نخواهد ماند. در این صورت بسته به اهمیت فرم تماسی که در سایت درج کرده اید، ممکن است مخاطبین و یا مشتریان بالغوه ارزشمندی را برای همیشه از دست بدهید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، قصد دارم افزونه ای را معرفی کنم که به کمک آن می توانید از دست رفتن اطلاعات ارسالی توسط کاربر در فرم تماس 7 جلوگیری کرده و آنها را ذخیره کنیم.

ذخیره فرم های ارسالی فرم تماس 7 در دیتابیس

افزونه ای که برای ذخیره فرم های ارسالی در فرم تماس 7 به ما کمک می کند با نام Contact Form Submissions در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است. این افزونه تا کنون با بیش از 50.000 نصب فعال، توانسته است امتیاز 4.6 را از کاربران خود کسب نماید. اگر برای ایجاد صفحه تماس با ما، از افزونه فرم تماس 7 استفاده کرده اید و می خواهید فرم های ارسالی توسط کاربران خود را ذخیره کنید، کافی است روی دکمه زیر کلیک کرده و افزونه را دانلود نمایید، سپس با کمک آموزش نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن نمایید.

دانلود افزونه Contact Form Submissions

پس از نصب و فعالسازی افزونه خواهید دید که منویی تحت عنوان submissions در بخش منوهای فرم تماس 7 اضافه شده است.

صفحه افزونه Contact Form Submissions
Contact Form Submissions

این افزونه به هیچ نوع تنظیمات خاصی نیاز ندارد و از این به بعد، هر اطلاعاتی که از طریق فرم های تماس قرار گرفته در سایت برای شما ارسال شوند، حتی اگر بر اثر بوجود آمدن یک خطا، از طریق ایمیل به دست شما نرسند، با مراجعه به این منو قابل مشاهده هستند.

اگر تعداد فرم هایی که در سایت قرار داده اید زیاد است و یا به هر دلیل دیگری میخواهید نتایج نمایش داده شده را به فرم و تاریخ خاصی محدود کنید، میتوانید از فیلترهای بالا، فرم تماس دلخواه را انتخاب کرده و همچنین در فیلد تاریخ، ماه مورد نظر را جهت نمایش نتایج موجود، انتخاب کنید. سپس روی دکمه صافی کلیک کنید تا نتایج مورد نظر، برای شما به نمایش در بیایند.

از این به بعد دیگر هیچ یک از فرم های ارسال شده توسط فرم تماس 7 را از دست نخواهید داد. البته این اطلاعات در دیتابیس شما ذخیره شده و منجر به پر شدن فضای دیتابیس میشوند. پس مرتبا به این بخش سر زده و اطلاعاتی را که نیاز ندارید از بین اطلاعات ارسالی حذف کنید تا حجم دیتابیس شما بیهوده افزایش پیدا نکند.

اگر تجربه از دست دادن اطلاعات ارسالی کاربران و یا استفاده از افزونه Contact Form Submissions را دارید با ما در وردپرس نارنجی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *