در طی مدتی که به افراد مختلف خدمات وردپرس را ارائه میدهیم، بسیار زیاد با این درخواست مواجه می شویم که صاحبان وبسایتها تمایل دارند یک فرم اختصاصی برای اعضای سایت خود طراحی نمایند. به این معنی که کارفرما از ما می خواهد که فرم تماس یا اظهار نظری که در بخشی از سایت خود فعال کرده است، تنها برای کاربران عضو شده به نمایش دربیاید و سایر افرادی که عضو سایت نیستند و وارد نشده اند نتوانند فرم مذکور را ببینند و در آن پیامی ارسال نمایند.

نمایش فرم تماس 7 فقط به اعضای سایت، افراد را ترغیب به عضویت در سایت شما می کند. علاوه بر این با نمایش فرم تماس 7 فقط به اعضای سایت، می توانید از ارسال پیام های اسپم در سایت خود جلوگیری نمایید.

با توجه به دلایلی که در پاراگراف بالا به آنها پرداختیم، امروز در وردپرس نارنجی تصمیم گرفتیم که در رابطه با نمایش فرم تماس 7 فقط به اعضای سایت صحبت کنیم.

نمایش فرم تماس 7 فقط به اعضای سایت

همانطور که در آموزش ساخت فرم تماس با ما با استفاده از فرم تماس 7 گفتیم، این افزونه بسیار محبوب و پرکاربرد است چرا که قابلیت های زیادی دارد و کار کردن با آن بسیار راحت و بی دردسر خواهد بود.

برای ایجاد فرم های مختلف در فرم تماس 7، کافی است پس از نصب و فعالسازی افزونه به منوی فرم تماس >> افزودن جدید بروید و فرم دلخواه خود را ایجاد نمایید. سپس برای قرار دادن این فرم در بخش های مختلف سایت شورت کد آن را در هر صفحه، ابزارک یا بخشی که نیاز دارید قرار دهید.

اما همانطور که گفتم ممکن است برای برخی فرم های ایجاد شده در وبسایت وردپرسی خود، نیاز داشته باشید تا محدودیتی ایجاد کرده و دسترسی کاربرانی که عضو سایت نیستند را به فرم مذکور قطع نمایید.

برای اینکه فرم ایجاد شده توسط افزونه فرم تماس 7 فقط به اعضای سایت نمایش داده شود، مطابق با مراحل زیر پیش بروید.

1-پس از ایجاد فرم و قرار دهی شورت کد آن در برگه ها و بخش های مورد نظر، به منوی فرم تماس >> فرم های تماس در پیشخوان وردپرس خود وارد شوید.

2-در این صفحه فرمی را که می خواهید قابلیت نمایش فقط به اعضای سایت را در آن فعال نمایید، پیدا کرده و روی دکمه ویرایش در زیر نام فرم کلیک کنید.

ویرایش فرم
ویرایش فرم تماس 7

3-همانطور که در تصویر بالا می بینید، در این صفحه تب های مختلفی از جمله فرم، ایمیل، پیام و تنظیمات اضافی برای ویرایش فرم وجود دارد. جهت نمایش فرم تماس 7 فقط به اعضای سایت به تب تنظیمات اضافی بروید و قطعه کد زیر را در آن قرار دهید. سپس فرم را ذخیره کنید.

subscribers_only: true

اکنون برای نمایش تغییرات باید از پیشخوان خود خارج شوید و یا با مرورگر دیگری که در آن وارد پیشخوان نشده اید سایت خود را باز کنید. سپس به صفحه ای که فرم مورد نظر شما قرار دارد مراجعه کنید.

عدم نمایش فرم تماس 7 به کاربران وارد نشده
عدم نمایش فرم

در بخشی که فرم خود را قرار داده اید با پیغامی مانند تصویر بالا روبه رو خواهید شد. بنابراین توانستید قابلیت نمایش فرم تماس 7 فقط به اعضای سایت را ایجاد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *