با نمایش مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب خود می توانید اطمینان از آپدیت بودن مطلب را برای کاربران خود ایجاد نمایید.

گاهی پیش می آید که محتوایی را تولید و منتشر می کنید، اما چون کاربران دقیق نمی دانند که این محتوا در چه زمانی منتشر شده است، نمی توانند در مورد صحت ان و درست بودن آن قضاوت کنند.

زمانی که کاربران خود را از مدت زمان انتشار مطلب آگاه کنید، آنها نیز به راحتی می توانند از صحت مطالب شما اطمینان داشته باشند.

برای مثال چنانچه آپدیت افزونه ای ارائه شده است و شما در مرود نحوه کار کردن با ان افزونه مطلبی نوشته اید، با نمایش مدت زمان گذشته از انتشار مطلب، می توانید به کاربران خود اعلام کنید که با جدیدترین به روزرسانی های این افزونه آموزش را رائه داده اید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی بدون استفاده از افزونه و با اضافه کردن چند خط کدنویسی نحوه نمایش مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب در وردپرس را آموزش می دهم.

نمایش مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطلب در وردپرس

برای این منظور باید تغییراتی را در فایل function.php قالب نصبی وب سایتتان ایجاد کنید. پس قبل از ادامه روند آموزش از وب سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه کنید.

اکنون چنانچه امکان ایجاد تغییرات در فایل های قالبتان از طریق پیشخوان را نبسته باشید، با مراجعه به منوی نمایش >> ویرایشگر پوسته می توانید فایل function.php قالب نصبی را ویرایش کنید.

اما اگر این مسیر در پیشخوانتان در دسترس نیست، برای نمایش مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطالب، به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/themes مراجعه نمایید.

در این مسیر و در پوشه قالب نصبی، فایل فانکشن را ویرایش و قطعه کد زیر را در جای مناسبی از آن قرار دهید.

function days_ago() {

$days = round((date('U') - get_the_time('U')) / (60*60*24));

if ($days==0) {

echo "امروز";

}

elseif ($days==1) {

echo "دیروز";

}

else {

echo "" . $days . " روز پیش";

}

}

اکنون برای نمایش مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطلب باید از قطعه کد زیر در صفحه مورد نظر استفاده نید.

<?php days_ago(); ?>

قطعه کد بالا را می توانید در فایل page.php یا index.php و یا single.php قالب نصبی خودتان قرار دهید.

با کمک کدی که برای نمایش مدت زمان گذشته از تاریخ انتشار مطلب در این آموزش معرفی کردم، اگر یک روز از انتشار مطلبتان گذشته باشد دیروز منتشر شد نمایش داده میشود و اگر امروز منتشر شده باشد کلمه ی امروز منتشر شد نمایش داده خواهد شد و به همین ترتیب برای 10 روز گذشته کلمه 10 روز پیش منتشر شد نمایش داده می شود.

2 پاسخ

  1. سلام یک سوال داشتم ازتون
    زمانی که صفحه مرورگر روبه پایین اسکرول میکنم در سایت شما یک جعبه سمت چپ نمایش داده می شه که بالاش نوشته همچنین ببینید می خواستم ببینم که نام این افزونه چی هست ممنون میشم

    1. سلام وقتتون بخیر
      افزونه ای نصب نشده دوست عزیز و مربوط به قالب هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *