بسیاری از افراد هنگام نصب قالب های وردپرس با خطای پیدا نشدن فایل style.css قالب مواجه می شوند و پیغامی مانند تصویر زیر را دریافت می کنند.

خطا هنگام نصب قالب وردپرس
خطای پرونده استایل قالب پیدا نشد

ممکن است با مشاهده این خطا تصور کنید قالب شما استاندارد نبوده و یا فروشگاهی که از آن قالب را خریداری کرده اید، نامعتبر بوده است.

اما بهتر است بدانید بروز خطای پیدا نشدن فایل style.css هنگام نصب قالب های وردپرس فقط به دلیل کامل نبودن فایل قالب می باشد. ممکن است هنگام دانلود، فایل ها به طور کامل دانلود نشده باشند و یا هنگام اکسترکت کردن فایل ها دچار مشکل شده باشید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی راه حل های کاربردی برای جلوگیری از خطای پیدا نشدن فایل style.css هنگام نصب قالب ها را بررسی می کنم.

روش حل مشکل پیدا نشدن فایل style.css هنگام نصب قالب در وردپرس

اگر هنگام نصب قالب های وردپرسی با خطای پیدا نشدن فایل style.css در قالب مواجه شده اید، ممکن است علت بروز این خطاها یکی از عوامل زیر باشد:

فرمت نادرست فایل قالب

دقت کنید که حتما فایل قالب شما باید با فرمت .zip در وردپرس آپلود شود. اگر قالبی که خریداری و دانلود کرده اید با سایر فرمت های فشرده سازی در اختیار شما قرار گرفته اند و با همان فرمت شما آن را آپلود کنید، با خطای پیدا نشدن فایل style.css هنگام نصب مواجه خواهید شد.

پس قبل از نصب قالب فرمت آن را بررسی کرده و حتما با تبدیل فرمت فایل فشرده به .zip آن را در وردپرس آپلود نمایید.

بیش از یک پوسته در فایل فشرده موجود است

اغلب زمانی که یک قالب را از فروشگاه های معتبر خریداری می کنید، در فایل دانلودی شما علاوه بر پوسته خریداری شده فایل های راهنما، فونت های اضافی، فایل های درون ریزی، بسته نصب آسان قالب و … وجود دارد.

فایل ها و پوشه های یک قالب
پوشه های موجود در یک قالب

برای اینکه پوسته شما به درستی نصب شود، حتما از قبل، فایل خریداری شده را اکسترکت کرده و تنها فایل فشرده که معمولا با عنوان theme در بسته شما قرار دارد را در وردپرس آپلود نمایید.

قالب دانلودی وردپرسی نیست

اگر قالبی که دانلود کرده اید مربوط به سیستم مدیریت محتوای وردپرس نباشد، مسلما فایلهای مربوط به پوسته های وردپرسی را ندارد و هنگام نصب با خطای پیدا نشدن فایل style.css مواجه می شوید.

پس قبل از نصب پوسته مطمئن شوید که حتما قالب شما برای سیستم وردپرس طراحی شده باشد.

جابجا شدن فایل style.css

چنانچه این فایل در محل اصلی خود قرار نداشته باشد، هنگام نصب قالب با خطای پیدا نشدن فایل style.css مواجه خواهید شد.

در پوشه قالب خریداری شده باید حتما یک فایل با عنوان style.css وجود داشته باشد.

فایل فشرده رمز دار است

ممکن است فروشنده قالب، بر روی فایل فشرده قالب رمز قرار داده باشد. پس در این گونه موارد یکبار فایل فشرده را در کامپیوتر خود با زدن پسوورد آن اکسترکت کنید و سپس مجدد قالب را فشرده کرده و در وردپرس آپلود نمایید تا با خطای پیدا نشدن فایل style.css مواجه نشوید.

اگر با انجام تمامی موارد بالا باز هم موفق به نصب قالب وردپرسی نشدید، فایل نصبی را مجددا دانلود کنید و مطمئن شوید که فایل style.css حتما در پوشه قالب وجود داشته باشد.

اگر باز هم با خطای پیدا نشدن فایل style.css هنگام نصب قالب مواجه هستید، می توانید از توسعه دهنده قالب خود کمک گرفته تا فایل کامل تری در اختیار شما قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *