یکی از امکاناتی که کمبود آن در سیستم وردپرس به شدت احساس می شود، ارسال ایمیل پس از پاسخ به نظرات در وردپرس است.

همانطور که همیشه گفته ایم، بخش نظرات وبسایت شما یکی از مهم ترین بخش ها می باشد، چرا که در این بخش می توانید با کاربران خود تعامل داشته و با آنها در ارتباط باشید.

چنانچه کاربری در یکی از نوشته های شما نظری ارسال کند و شما پاسخ نظر ارسالی را هر چند به موقع بدهید، ایمیلی برای اطلاع رسانی از پاسخ داده شده برای کاربر ارسال نخواهد شد.

به احتمال زیاد افراد فراموش می کنند که مجددا به وبسایت شما بازگشته و پاسخ شما را ببینند و اصلا متوجه نخواهند شد که نظر آنها تایید شده و شما پاسخی به آنها داده اید.

اما در این آموزش از وردپرس نارنجی یاد می گیریم که چگونه اقدام به ارسال ایمیل پس از پاسخ به نظرات در وردپرس کنیم تا یک نوع اطلاع رسانی برای کاربرانی که کامنتی در وبسایت ما درج کرده اند، انجام دهیم.

ارسال ایمیل پس از پاسخ به نظرات در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ارسال ایمیل اطلاع رسانی پس از پاسخ به نظرات در وردپرس معرفی می کنیم، با عنوان Subscribe To Comments Reloaded در مخزن وردرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 20.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.5 را از کاربران خود به دست بیاورد. با کمک این افزونه پس از تایید و پاسخ به نظرات کاربران، می توانید یک ایمیل اطلاع رسانی برای آنها ارسال نمایید.

برای استفاده از این افزونه با کلیک روی دکمه زیر آن را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود نمایید.

دانلود افزونه Subscribe To Comments Reloaded

پس از نصب و فعالسازی افزونه منویی با عنوان StCR در پیشخوان وبسایت شما ظاهر می شود. طبق روال معمول برای استفاده از این افزونه ابتدا به زیرمنوی تنظیمات مراجعه نمایید.

تنظیمات ارسال ایمیل پس از پاسخ به نظرات
تنظیمات افزونه

Show StCR checkbox / dropdown: این گزینه برای فعال کردن نمایش باکس ارسال ایمیل پس از پاسخ به نظرات در وردپرس است. برای استفاده از این افزونه حتما باید این گزینه را فعال نمایید.

Safely Uninstall: با فعال کردن این گزینه، در صورت حذف افزونه لیست ایمیل مخاطبینی که در لیست انتظار پاسخ به نظرات ثبت شده اند، از دست نخواهید داد.

زوال خودکار درخواست های اشتراک که طی مدت معین مورد تایید کاربر قرار نگرفته: در افزونه Subscribe To Comments Reloaded  گزینه ای وجود دارد تا کاربران در صورت تمایل به دریافت اطلاع رسانی از پاسخ به نظراتشان آن را انتخاب نمایند. در این گزینه می توانید تعداد روزهایی را برای ارسال ایمیل به کاربران تعیین کنید تا اگر کاربر در این تعداد روز ایمیل تاییدیه برای دریافت اطلاع رسانی به نظرات را تایید نکرد، از لیست ارسال ایمیل اطلاع رسانی پس از پاسخ به نظرات در وردپرس حذف شود.

Date Format: در این گزینه می توانید فرمت نمایش تاریخ ارسال اطلاع رسانی را مشخص نمایید.

StCR Position: با استفاده از این گزینه میتوانید محل نمایش باکس عضویت در ارسال ایمیل اطلاع رسانی پس از پاسخ به نظرات در وردپرس را انتخاب نمایید.

حالت بررسی مضاعف را فعال کن: با فعال کردن این گزینه، پس از ارسال نظر توسط کاربر یک ایمیل تاییدیه نیز برای دریافت اطلاع رسانی پس از ارسال اسخ برای وی ارسال می شود.

اشتراک مؤلفان:  با فعال کردن این گزینه نویسندگان نیز در لیست دریافت ایمیل اطلاع رسانی پس از ارسال نظر در وردپرس قرار می گیرند. پس از ارسال نظر یا پاسخ به نظرات در وردپرس، برای نویسنده مطلب نیز ایمیل اطلاع رسانی ارسال می شود.

فعال کردن ایمیل های HTML: با فعال کردن این گزینه می توانید با استفاده از زبان HTML محتوای ارسالی در ایمیل پس از پاسخ به نظرات در وردپرس را به دلخواه خود تعیین کنید.

بازآگاهی فرآیند: در صورتی که این گزینه را فعال کنید، در هر بار اسخ به یک نظر برای کاربر ایمیل اطلاع رسانی ارسال می شود.

تمام اشتراک ها را رهگیری کن: این گزینه به مدیر سایت این امکان را میده تا کاربرانی که بدون ارسال نظر در این لیست عضو شده‌اند، شناسایی کند.

Let Admin Subscribe: این گزینه برای مشترک شدن مدیر سایت برای اطلاع رسانی از نظرات است. البته در حالت عادی اگر نظری در سایت شما ارسال شود از طریق ایمیل مطلع خواهید شد، پس بهتر است این گزینه را غیرفعال نگه دارید.

مدیر را در BCC یادآوری ها قرار بده: با فعال کردن این گزینه، وقتی ایمیل اطلاع رسانی پس از ارسال پاسخ در نظرات برای کاربری که پاسخ دریافت کرده ارسال شد،‌ یک ایمیل دیگر نیز در قالب BCC برای مدیر سایت ارسال خواهد شد.

Enable Font Awesome: با فعال کردن این گزینه می توانید از فونت محبوب Font Awesome در ایجاد محتوای ایمیل اطلاع رسانی پس از پاسخ به نظرات در وردپرس استفاده نمایید.

تنظیمات پیام های اطلاع رسانی
تنظیمات آگاه سازی

در زیر منوی آگاه سازی ها می توانید متن مورد نظر برای ایمیل های ارسالی را سفارشی سازی کنید. در این بخش با استفاده از شورت کدهای قابل استفاده، متن دلخواه خود را برای حالت هایی مانند دریافت پاسخ جدید، لغو دریافت ایمیل، تاییدیه برای دریافت ایمیل و… وارد نمایید.

دریافت اطلاع رسانی پس از پاسخ به نظرات توسط ادمین و نویسندگان
تنظیمات صفحه مدیریت

در زیرمنوی صفحه ی مدیریت می توانید به کاربران و نویسندگان خود امکان مدیریت اشتراک دریافت پس از پاسخ به نظرات در وردپرس را داده تا از طریق این صفحه بتوانند تنظیمات خود را مدیریت کنند. به عنوان مثال نویسندگان می توانند کاربران عضو شده در لیست دریافت ایمیل پس از ارسال پاسخ را برای نوشته های خود مشاهده و مدیریت کنند.

تنظیمات فرم ارسال نظرات
تنظیمات فرم دیدگاه

با مراجعه به زیرمنوی فرم دیدگاه ها در این افزونه قادر هستید تعیین کنید کاربران برای دریافت ایمیل پس از ارسال پاسخ به نظرات به دلخواه خود در اطلاع رسانی عضو شوند و یا اینکه تیک مربوط به عضویت در لیست دریافت ایمیل به صورت پیشفرض فعال باشد.

مدیریت لیست کاربران در انتظار دریافت پاسخ
مدیریت اشتراک ها

در نهایت در زیرمنوی مدیریت اشتراک ها، می توانید به جستجوی کاربرانی که در لیست دریافت ایمیل پس از پاسخ به نظرات در وردپرس عضو هستند دسترسی داشته باشید. به عنوان نمونه میتوانید خود شما لینک های تاییدیه را برای دریافت ایمیل کاربران در این صفحه تایید کنید.

دریافت ایمیل اطلاع رسانی پس از پاسخ به نظر ارسالی
پیش نمایش دریافت اطلاع رسانی پس از پاسخ به نظرات

اکنون چنانچه به صفحه نوشته های خود در وردپرس مراجعه نمایید، خواهید دید گزینه ای برای ارسال ایمیل پس از پاسخ به نظرات در بخش ارسال کامنت در انتهای نوشته شما اضافه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *