در وردپرس برای هدفهای گوناگونی از نویسندگی گرفته تا مدیریت بخش های مختلف سایت، اقدام به افزودن کاربر با مدت محدود می کنیم.

روش معمول افزودن کاربران در وردپرس به این صورت است که به بخش کاربران رفته و  روی دکمه افزودن جدید کلیک می کنیم. اما در این آموزش از وردپرس نارنجی، میخواهیم روشی سریع تری را برای افزودن کاربر با مدت محدود و وارد شدن او بدون نیاز به رمز را با هم بررسی کنیم.

افزودن کاربر با مدت محدود و بدون نیاز به رمز در وردپرس

معمولا پس از اینکه از روش گفته شده در مقدمه کاربری را به وردپرس اضافه میکنیم، با نام کاربری و رمز ایجاد شده می تواند به پیشخوان دسترسی داشته باشد. چنانچه بعد از مدتی دیگر نخواهیم کاربر مورد نظر به سایت دسترسی داشته باشد، باید اکانت او را از لیست کاربران پاک کنیم.

اما چنانچه بخواهیم کاربران بدون نیاز به رمز و در مدت محدودی به یشخوان دسترسی داشته باشند، می توانیم از روشی که در ادامه معرفی میکنم استفاده کنیم.

افزونه ای که در جهت افزودن کاربر با مدت محدود و بدون نیاز به رمز در وردپرس در این آموزش معرفی می کنیم، با عنوان Temporary Login Without Password در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 9.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 5 را از کاربران خود بدست بیاورد. برای افزودن کاربر تازه با مدت مشخص و بدون استفاده از رمز، ابتدا با کلیک روی دکمه زیر افزونه را دانلود و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب وفعال سازی آن در وبسایت خود کنید.

دانلود افزونه Temporary Login Without Password

پس از نصب و فعالسازی افزونه، زیرمنویی با عنوان Temporary Logins در بخش کاربران پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد که با کلیک روی آن به بخش افزودن کاربر با مدت محدود وارد می شوید. اما طبق روال معمول ابتدا به بخش تنظیمات افزونه می رویم.

تنظیمات افزودن کاربر با مدت محدود و بدون نیاز به پسورد
تنظیمات افزونه

Visible Roles: در این بخش نقش هایی که تمایل دارید به عنوان کاربر بدون نیاز به رمز ورود و با مدت زمان معین اضافه شوند، با گرفتن کلید ctrl انتخاب نمایید.

Default Role: در این گزینه نقش پیش فرض کاربر اضافه شده با مدت زمان محدود را انتخاب کنید.

Default Expiry Time: در این بخش نیز مدت زمان انقضای اعتبار کاربر به عنوان پیش فرض را انتخاب و سپس روی دکمه submit کلیک کنید.

پس از اضافه کردن تغییرات، برای افزودن کاربر به بخش Temporary Logins رفته و روی دکمه Create New کلیک نمایید.

افزودن کاربر با مدت محدود
افزودن کاربر جدید

Email: در این فیلد ایمیل کاربر مورد نظر را وارد کنید.

First Name: در این فیلد نام کاربر را وارد کنید.

Last Name: در این فیلد نام خانوادگی کاربر را تعیین کنید.

Role: از این بخش نقش کاربری را که قصد دارید اضافه کنید، انتخاب نمایید. در حالت پیش فرض این نقش کاربری همان چیزی است که در بخش تنظیمات افزونه تعیین کرده اید، اما میتوانید در این مرحله به دلخواه خود و بنا به دسترسی های لازم نقش مورد نظر را انتخاب کنید. برای اینکه با نقش های کاربری در وردپرس بیشتر آشنا شوید، می توانید به آموزش افزودن کاربران در وردپرس و نقش های کاربری در وردپرس مراجعه نمایید.

Expiry: از این گزینه مدت زمان مورد نظر را برای اعتبار اکانت کاربر وارد کنید. این زمان می تواند در حالتهای:

قرار بگیرد.

با استفاده از تاریخ سفارشی هم میتوانید تاریخ دلخواه خود را برای انقضای کاربر با مدت محدود تعیین کنید. بعد از اینکه بر اساس تاریخ سایت به آن زمان رسیدید، دسترسی کاربر به صورت خودکار به پیشخوان وردپرس غیرفعال خواهد شد.

مدیریت کاربران با مدت زمان دسترسی محدود
مدیریت کاربران در افزونه

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در بخش Actions میتوانید تا به ترتیب با کلیک روی آیکون قفل دسترسی کاربر با مدت محدود را مسدود نمایید، با کلیک بر روی آیکون ضربدر کاربر را حذف نمایید، با کلیک بر روی آیکون قلم اقدام به ویرایش کاربر کنید، با کلیک روی آیکون نامه برای کاربر لینک ورود به سایت را ایمیل کرده و با کلیک روی آیکون پیوند آدرس ورود برای کاربر را کپی کنید. در فیلد Here’s a temporary login link هم لینک ورود کاربر در اختیار شما قرار داده میشود که میتوانید مستقیما در اختیار کاربر قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *