یکی از مواردی که پس از استفاده از وردپرس حتما با آن مواجه می شوید، به روزسانی افزونه ها در وردپرس است.

برای به روزرسانی افزونه های رایگان در وردپرس حتما قبل از آپدیت نسخه پشتیبانی از وبسایت خود تهیه کرده و سپس روی دکمه به روزرسانی کلیک کنید تا عمل به روزرسانی با موفقی انجام بگیرد.

اما برای آپدیت افزونه ها ی تجاری وردپرس این امکان وجود ندارد. در این آموزش از وردپرس نارنجی، یاد میگیریم که چگ.نه افزونه های پرمیوم وردپرسی خود را آپدیت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

به روزسانی افزونه ها در وردپرس

بعد از آپدیت وردپرس به نسخه 5.0 موضوع جدیدی رخ داد و آن هم به روزسانی افزونه ها در وردپرس بود. این حجم از افزونه چه رایگان و چه در نسخه تجاری قصد هماهنگ سازی خود با نسخه جدید وردپرس را دارند. پس بهتر است معطل نکنید و سریعا افزونه های خود را به نسخه های جدید ارتقا دهید.

برای آپدیت افزونه ها در وردپرس، طبق مراحل زیر قدم به قدم پیش بروید تا خدایی نکرده با مشکلی مواجه نشوید.

مرحله 1) این مرحله مهم ترین مرحله از به روزرسانی افزونه ها است، در این مرحله اقدام به تهیه فایل پشتیبان از وبسایت خود بکنید.

تهیه بک آپ را جدی بگیرید چرا که اتفاق یک بار می افتد و ممکن است در چندین بار آپدیت افزونه ها با مشکل مواجه نشده باشید ولی این بار نیز خطر در کمین وبسایت شما است.

مرحله 2) در این محله افزونه ای که قصد به روزرسانی آن را دارید غیرفعال نمایید و سپس از لیست افزونه های موجود در وبسایت وردپرسی خود آن را حذف کنید.

برای این کار، ابتدا به منوی افزونه ها >> افزونه های نصب شده در پیشخوان خود رفته و روی دکمه غیرفعال سازی از افزونه ای که قصد به روزرسانی آن را دارید، کلیک کنید. پس از غیرفعال شدن افزونه آن را از لیست افزونه های خود با زدن دکمه پاک کردن، حذف کنید.

لیست افزونه ها
افزونه های موجود در وردپرس

مرحله 3) جدیدترین نسخه افزونه پرمیوم خود را تهیه کرده و مانند روش نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود نمایید.

مرحله 4) اکنون کار به روزرسانی افزونه ها در وردپرس به اتمام رسیده است و پلاگین مورد نظر شما به نسخه جدید ارتقا یافته است.

جهت اطمینان از حصول عملکرد خود، به صفحه تنظیمات افزونه ای که پیش از این آپدیت کردید رفته و مجددا تنظیمات آن را بررسی نمایید. در صورتی که تنظیمات دقیقا مشابه چیزی است که پیش از به روزرسانی نیز وجود داشت، کار خود را به درستی انجام داده اید و افزونه شما آپدیت شده است.

در صورتی که تنظیمات افزونه با آنچه که پیش از این تعیین کرده بودید متفاوت بود، فایل پشتیبان خود را بازگردانید و مجددا اقدام به آپدیت افزونه ها بکنید.

در صورتی که هنگام به روزسانی افزونه ها در وردپرس با مشکل مواجه شده اید، می توانید مشکلاتتان را با ما در وردپرس نارنجی در میان بگذارید تا در صورت تمایل برای شما رفع ایراد کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *