این روزها با ترند شدن ویدئو، خیلی از افراد به سمت محتواهای ویدئویی می روند و دیگر وقت خود را برای مطالعه نمی گذارند و تر جیح می دهند کل موضوع را از طریق یک فیلم دریابند. ساخت اسلایدر ویدئویی در وردپرس به شما برای نمایش بهتر ویدئوهایتان کمک می کند.

هر نوع وب سایتی که دارید، بهتر است در حوزه خود محتوای ویدئویی نیز تولید و منتشر کنید و بازدیدکنندگان علاقه مند به مشاهده ویدئو را نیز جذب وب سایتتان کنید.

اما نحوه نمایش این ویدئوهای نیز باید مناسب و کاربردی باشد. نمایش ویدئوهای ساخته شده به کمک اسلایدر می تواند گزینه مناسبی برای وب سایت های وردپرسی باشد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه ای را معرفی می کنم که به شما برای ساخت اسلایدر ویدئویی در وردپرس کمک خواهد کرد.

ساخت اسلایدر ویدئویی در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد اسلایدرهای ویدئویی معرفی می کنم، با عنوان Video Slider در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از 7.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.8 را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای ساخت اسلایدر ویدئویی در وردپرس، ابتدا با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Video Slider

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان Video Slider در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به  صفحه اسلایدرهای ساخته شده می روید.

اسلایدرهای ویدئو اسلایدر
ساخت اسلایدر ویدئویی جدید

در این صفحه برای ایجاد اسلایدر ویدئویی در وردپرس روی دکمه New Slider کلیک کنید.

Slider Name: در این گزینه یک نام دلخواه برای ساخت اسلایدر دیدئویی در وردپرس وارد کنید.

Slider Type: در این گزینه نوع اسلایدر خود را مشخص کنید، نوع اسلایدر می‌تواند استفاده از تصاویر شاخص، استفاده از تصاویر اختصاصی، استفاده از ویدئو و… باشد.

Video Title: در این گزینه عنوان ویدئوی خودرا وارد کنید.

Add Video: با کلیک روی این دکمه، می توانید ویدئوی خود را با آپلود در وب سایتتان ب اسلایدر اضافه نمایید.

Add Image: در بخش اسلایدر تصویری نیز برای ساخت اسلایدر ویدئویی در وردپرس جهت استفاده به عنوان تصاویر شاخص، می توانید تصویری شاخص را برای ویدئوی خود وارد نمایید.

Video Description: در این قسمت نیز می توانید توضیحات مربوط به ویدئوی خود را وارد نمایید.

Link: اگر قصد دارید ویدئوی شما به صفحه دیگری نیز ارجاع داده شود، می توانید لینک صفحه را در این گزینه وارد کنید.

New Tab: چنانچه این گزینه را فعال کنید، کاربران با کلیک روی ویدئو می توانند آن را در صفحه جدیدی مشاهده کنند.

پس از ساخت اولین اسلاید ویدئویی خود، به همین ترتیب می توانید اسلایدهای دیگر را نیز ایجاد کنید. در هر بار برای اضافه شدن ویدئو به اسلایدر ویدئویی، روی دکمه save در پایین کلیک کنید و در نهایت پس از اینکه کار ساخت اسلایدر ویدئویی در وردپرس به اتمام رسید، روی دکمه save در بالا کلیک کنید.

اکنون در صفحه ویرایش اسلایدر ساخته شده، خواهید دید که دو نوع شورت کد برای نمایش اسلایدر ویدئویی در اختیار شما قرار گرفته است.

شورت کدهای افزونه Video Slider
شورت کد برای نمایش اسلایدر ویدئو

چنانچه تمایل دارید پس از ساخت اسلایدر ویدئویی در وردپرس از آن در برگه یا نوشته استفاده کنید، از شورتی که به عنوان کد اول به شما نمایش داده شده استفاده نمایید.

کد دوم برای استفاده از فایل قالب و یا فایل های صفحات می باشد.

پیش نمایش اسلایدر ویدئو در وردپرس
پیش نمایش استفاده از افزونه

پس از جای گذاری شورت کد در برگه دلخواه، مانند تصویر بالا اسلایدر ویدئویی شما در وردپرس نمایش داده خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *