افزونه گراویتی فرم (gravity forms) برای ساخت فرم در وردپرس استفاده می شود و بهترین افزونه فرم سازوردپرس است.  کاربران حرفه ای وردپرس  قطعا برای ساخت فرم  به شما استفاده از افزونه گراویتی فرم را پیشنهاد می دهند. بدون هیچ تردیدی این افزونه بهترین برای ساخت انواع فرم می باشد که با استفاده از آن میتوانید انواع فرم های شرطی، فرم خرید محصول، فرم تماس و… را بسازید. گراویتی برای هر یک از این فرم‌ها هم امکان ایجاد قابلیت‌های بسیار پیشرفته مانند انتخابگر رنگ و کد رهگیری را میدهد که میتوانید با استفاده از آن یک فرم بسیار پیشرفته در وبسایت وردپرسی خود بسازید.

در این مقاله از وردپرس نارنجی به معرفی افزونه گرویتی فرم می پردازیم تا با استفاده از این افزونه اقدام به ساخت هر نوع فرم با قابلیت‌های پیشرفته در وردپرس کنید.

گراویتی فرم چیست؟

افزونه gravity forms قدرتمندترین افزونه در زمینه ساخت فرم در وردپرس است که امکان ساخت فرم بدون نیاز به کدنویسی در وردپرس را فراهم کرده و میتونید انواع فرم در وردپرس با قابلیت‌های زیادی از جمله موارد زیر بسازید.

همانطور که میبینید قابلیت‌های بسیار زیادی در این افزونه وجود دارد که میتوانید برای ساخت فرم در وردپرس استفاده کنید. در ادامه به نحوه نصب و راه‌اندازی این افزونه در وردپرس می‌پردازیم.

دانلود افزونه گراویتی فرم

این افزونه به صورت تجاری عرضه می شود و تنها می توانید آن را از سایت فروشنده خریداری و نصب کنید. البته نسخه های غیر رسمی از این افزونه در گیت هاب و سایر مارکت های بنام ایرانی وجود دارند که می توانید از آنحا نیز اقدام به تهیه و دانلود این افزونه نمایید؛ اما دقت داشته باشید که نسخه ای که در این مارکت ها به فروش می رسد به هیچ عنوان اورجینال نیست. با دانلود رایگان این افزونه از گیت هاب می توانید از قابلیت های آن استفاده نمایید. این نسخه از افزونه گرویتی فرم کاملا ایمن است و هیچ مشکلی از نظر امنیت یا کمبود امکانات در این نسخه وجود ندارد. تنها تفاوتی که در این نسخه با نسخه اصلی وجود دارد بحث پشتیبانی و آپدیت افزونه است. در این نسخه امکان استفاده از پشتیبانی را ندارید به علاوه اینکه چون افزونه در گیت هاب است دسترسی برای آپدیت وجود ندارد باید در هر بار آپدیت که روی این افزونه صورت میگیرد به صورت دستی اقدام به آپدیت افزونه بکنید.

برای دانلود این افزونه ابتدا روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه در گیت هاب هدایت شوید. سپس با استفاده از آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس آنرا نصب و فعال کنید.

دانلود افزونه گرویتی فرم

بعد از نصب و فعال کردن افزونه منویی با نام Forms در پیشخوان وردپرس اضافه خواهد که با استفاده از این منو میتوانید به صفحه افزونه و تنظیمات افزونه گراویتی فرم برای ساخت فرم در وردپرس وارد شوید.

افزونه گراویتی فرم
گراویتی فرم نصب شده

در حال حاضر افزونه در حالت انگلیسی است و برای اینکه بتوانیم از افزونه در حالت فارسی استفاده کنیم لازم است از افزونه فارسی ساز گراویتی فرم استفاده کنیم. برای این منظور روی دکمه زیر کلیک کنید تا به صفحه افزونه گراویتی فرم فارسی در مخزن وردپرس هدایت شده و سپس افزونه را نصب و فعال کنید.

دانلود فارسی ساز افزونه گرویتی فرم

بعد از نصب افزونه گراویتی فرم فارسی خواهید دید که منوها و کلیه بخش‌ها فارسی شده و میتوانید از این افزونه با زبان فارسی و قابلیت‌هایی که برای کاربران فارسی زبان مثل کد ملی، شهرهای ایران در گرویتی فرم، واحد پول ایران در گراویتی فرم و… استفاده کنید. بعد از نصب افزونه قبل از هر کاری به زیر منوی تنظیمات مراجعه کرده و به صورت دلخواه تنظیمات گراویتی فرم را سفارشی سازی کنید.

در مقالات بعدی به نحوه تنظیمات این افزونه و همچنین نحوه ایجاد فرم ها خواهیم پرداخت.

اگر تجریه ای در استفاده از این افزونه دارید با ما در وردپرس نارنجی به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *