وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان است که به شما کمک می کند بدون داشتن دانش برنامه نویسی برای خودتان سایت راه اندازی کند. اما با وجود قابلیت های این سیستم آیا شما نیازی به پشتیبانی ندارید؟ اصلا پشتیبانی وردپرس چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

بسیاری از افراد گمان می کنند چون خودشان توانسته اند سایتشان را با وردپرس راه اندازی کنند، پس تا آخرین لحظه باید تنها مدیریت سایت را به دست گرفته و از کسی کمک نگیرند و اصلا واژه پشتیبانی وردپرس را قبول ندارند.

اما می خواهم به شما بگویم با وجود اینکه خودتان یا حتی برنامه نویسی حرفه ای سایت شما را راه اندازی و طراحی کرده باشد، اما برای ادامه روند کارتان به یک پشتیبان نیاز دارید.

در این مقاله از وردپرس نارنجی قصد دارم در مورد اینکه پشتیبانی وردپرس چیست و چرا باید از یک پشتیبان حرفه ای کمک بگیرید صحبت کنم.

آیا شما نیاز به پشتیبانی سایت دارید؟

هر سایتی چه با وردپرس چه با هر سیستم مدیریت محتوای دیگری نیاز به یک پشتیبانی دارد. ممکن است با خودتان فکر کنید چون کارهای سایتتان را خودتان انجام می دهید پس داشتن پشتیبان بی معنی است.

اما پشتیبان سایت شما کارهایی انجام می دهد که خود شما به دلیل مشغله ای که برای کسب و کار اینترنتی تان دارید از انجام دادن آن ها عاجز هستید.

سایت شما باید به صورت مداوم در حال رصد باشد، با ارائه هر به روزرسانی آپدیت شود و مشکلات نسخه های جدید و قدیمی افزونه ها و پوسته ها بررسی و رفع گردد.

چرا باید پشتیبانی وردپرس داشته باشید
دلایل داشتن پشتیبانی وردپرس

خودتان هم می توانید اقدام به آپدیت افزونه ها و پوسته های نصبی کنید، اما آیا شما هم در مورد تمام نسخه ها اطلاعات کافی دارید؟ آیا در مرحله تداخل افزونه ها و یا پوسته ها می توانید سریعا اقدام به رفع مشکل کنید؟ آیا می توانید به صورت مداوم سایتتان را رصد کرده و بلافاصله پس از بروز هر نوع مشکلی آن را برطرف کنید؟

تمام این ها اقداماتی هستند که یک پشتیبان وب سایت برای شما انجام می دهد، در ادامه در مورد اینکه پشتیبانی وردپرس چیست و چرا به آن نیاز دارید بیشتر توضیح خواهم داد.

پشتیبانی وردپرس چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

وردپرس نیز مانند هر وب سایت دیگری نیاز به آپدیت کردن، تامین امنیت، بررسی مداوم و رفع مشکلات احتمالی دارد.

شما به یک متخصص نیاز دارید تا سایت شما را مدام بررسی کند، مشکلات احتمالی را بیابد و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کند.

یکی از مشکلاتی که در صورت نداشتن یک پشتیبان حرفه ای ممکن است با آن روبرو شوید، خطر ویروسی شدن سایت و از دست دادن کل اطلاعات سایتتان است.

از دست دادن سایت به دلیل نداشتن پشتیبان
از دست دادن سایت

علاوه بر این با داشتن یک پشتیبان وردپرس می توانید سایت خود را توسط یک متخصص این حوزه بررسی کنید، برای پیشرفت سایتتان اقدام کنید و به جای نصب و حذف افزونه های مختلف و سنگین کردن پایگاه داده تان، در اولین قدم مناسب ترین روش را برای ویژگی های مختلف استفاده کنید.

اگر هنوز با پاسخ پشتیبانی وردپرس چیست قانع نشده اید که باید یک پشتیبان داشته باشید، برای شما مثالی می آورم.

فرض کنید شما وب سایتی دارید تا کنون تنها از آن برای معرفی خدماتتان استفاده می کرده اید، اکنون قصد دارید اقدام به فروش محصولات نیز در این وب سایت بکنید. از کدام افزونه فروشگاه ساز باید استفاده کنید؟ ووکامرس یا EDD؟ برای سئوی سایتتان باید از چه مراحلی عبور کنید؟ کدام افزونه ها برای سایت شما کاربردی ندارد و اضافی محسوب می شود؟ آیا با آپدیت هسته وردپرس یا افزونه ها سایت شما بهم می ریزد؟ پوسته وردپرس را چگونه آپدیت می کنید؟

این ها تمام سوالاتی هستند در پستیبانی وردپرس توسط یک متخصص پاسخ داده می شوند و بسیاری از آن ها نیز توسط پشتیبانی شما حل خواهند شد.

یک مثال دیگر برای لزوم وجود یک پشتیبان حرفه ای را از یک از مشتریان خوب وردپرس نارنجی برای شما شرح می دهم. یکی از مشتریان ما که اتفاقا پلن پشتیبان نیز تهیه کرده بودند، با مشکل عدم ثبت نام و عدم ثبت سفارش در ووکامرس روبرو شده بودند.

اگر این مدیر وب سایت با اینکه پشتیبانی وردپرس چیست آشنا نبوده و از یک پشتیبان کمک نگرفته بود، ممکن بود کل هزینه و زحمتی که برای تبلیغات خود کرده بود، از دست بدهد.

اما با وجود پشتیبانی خوشبختانه توانستیم در کمتر از یک ساعت تداخل حاصل از افزونه جدید نصب شده با ووکارس را حل کرده و سایت را به حالت طبیعی بازگردانیم.

علاوه بر حل مشکلات سایت و دریافت پاسخ تمام سوالاتتان، می توانید از مشاوره وردپرس نیز استفاده کنید. سایت شما توسط متخصصین پشتیبان وب سایت شما بررسی شده و راهکارهای عملی برای توسعه وب سایتتان و افزایس بهره وری به شما ارئه می شود.

اکنون که با اینکه پشتیبانی وردپرس چیست آشنا شدید، پیشنهاد می کنم حتما از یک پشتیبان برای وب سایت وردپرسی خود استفاده کنید. همچنین می توانید با کلیک روی دکمه زیر، از پلن های پشتیبانی وردپرس نارنجی با کد تخفیف 10 درصدی poshtiban استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *