ارتباط با مشتری و رفع سوالات احتمالی او قبل از خرید، یکی از موارد بسیار مهم در امر بازاریابی و جذب مشتری است. شما می توانید امکان چت با واتس آپ در وردپرس را برای کاربرانتان فراهم کنید.

با ایجاد گزینه چت با واتس آپ در وردپرس، کاربران شما می توانند پیام دلخواه را به شما ارسال کرده و شما در اکانت شبکه اجتماعی واتس آپ خود به آنها پاسخ گو باشید.

قبلا در مورد راه اندازی چت آنلاین در وردپرس با افزونه رایچت و افزونه Tidio Live Chat صحبت کرده بودم، اما اگر به ادمین وب سایتتان زیاد دسترسی ندارید و اهل شبکه های اجتماعی مانند واتس آپ هستید، چت آنلاین در واتس آپ گزینه مناسب تری خواهد بود.

در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه راه اندازی امکان چت با واتس آپ در وردپرس را آموزش می دهم، در ادامه با من همراه باشید.

چت با واتس آپ در وردپرس

افزونه ای که برای ایجاد امکان چت آنلاین در وردپرس به کمک اپلیکیشن واتس آپ به ما کمک می کند، با عنوان WhatsApp me در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 40.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.7 را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای افزودن دکمه چت با واتس آپ در وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه WhatsApp me

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیرمنویی با عنوان WhatsApp me در بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

تنظیمات افزونه WhatsApp me
تنظیمات عمومی افزونه

همانطور که مشاهده می کنید در تنظیمات افزونه دو تب با عنوان های General و Advanced وجود دارند. در ادامه کاربرد هر کدام را توضیح می دهم.

تب General

در این تب می توانید تنظیمات عمومی نمایش دکمه چت با واتس اپ در وردپرس را سفارشی سازی کنید.

Telephone: دراین گزینه شماره تلفنی که با آن در واتس آپ اکانت دارید را وارد نمایید.

Mobile only: با فعال کردن این گزینه، دکمه چت با واتس آپ در وردپرس تنها در تلفن های همراه نمایش داده می شود و در نمای دسکتاپ آن را نخواهید دید.

Call to action: در این گزینه متن دلخواه خود را برای فراخوانی کاربر به شروع چت با شما در واتس آپ وارد کنید.

Delay: در این گزینه می توانید مدت زمان تاخیر در نمایش دکمه چت با واتس آپ در وردپرس را تعیین کنید.

Button Badge: با فعال کردن این گزینه، در نماهای کوچک تر تنها آیکون واتس آپ به جای نمایش متن فراخوانی نمایش داده می شود.

Message: در این گزینه می توانید یک پیام پیش فرض را ایجاد کنید تا کاربران به راحتی آن را پر کرده و برای شما در واتس آپ ارسال کنند. در متن این پیام می توانید از شورت کدهای نمایش داده شده در زیر باکس استفاده کنید.

Position on screen: در این گزینه محل نمایش دکمه چت با واتس آپ در وردپرس را تعیین کنید.

تنظیمات افزونه WhatsApp me
تنظیمات پیشرفته

تب Advanced

همانطور که مشاهده می کنید، در این تب می توانید تعیین کنید که دکمه چت با واتس آپ در وردپرس در چه صفحاتی نمایش داده شود و در چه صفحاتی نمایش داده نشود.

چت آنلاین با واتس آپ در وردپرس
پیش نمایش استفاده از واتس آپ در وردپرس

پس از ذخیره تغییرات، با توجه به تنظیماتی که انجام داده اید، کاربران شما می توانند دکمه چت با واتس آپ در وردپرس را مشاهده کرده و با شما در واتس اپ در ارتباط باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *