با فروش عمده در ووکامرس می توانید برای مشتریانی که به صورت عمده ای از محصولات شما خرید می کنند، قیمت کمتری در نظر بگیرید.

چنانچه تامین کننده اصلی یک محصول هستید، با استفاده از گزینه فروش عمده در ووکامرس مانند یک نمایندگی عمل کرده و محصولات را با قیمت کمتر به نمایندگی های خود به صورت عمده بفروشید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، افزونه ای را معرفی خواهیم کرد که به کمک آن می توانید اقدام به فروش محصولات به صورت عمده در ووکامرس کنید.

 فروش عمده در ووکامرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد قابلیت قیمت گذاری برای فروش عمده معرفی می کنیم، با عنوان WooCommerce Wholesale Prices در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 10.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.8 را از کاربران خود بدست بیاورد. برای ایجاد قیمت گذاری کمتر برای فروش عمده در ووکامرس با کلیک روی دکمه زیر افزونه را دانلود و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وبسایت خود کنید.

دانلود افزونه WooCommerce Wholesale Prices

پس از نصب و فعالسازی افزونه هیجچ منوی خاصی برای تنظیمات آن به پیشخوان شما اضافه نخواهد شد. بنابراین برای فروش عمده در ووکامرس به بخش ویرایش یکی از محصولات خود که می خواهید قابلیت خرید عمده را در آن فعال کنید رفته و سپس به بخش اطلاعات محصول بروید.

خرید و فروش عمده در ووکامرس
افزودن قیمت فروش عمده در ووکامرس

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید، گزینه ای با عنوان Wholesale Prices به بخش اطلاعات محصول اضافه شده است. در این گزینه می توانید قیمت محصول برای فروش عمده را مشخص کرده و محصول را به روزرسانی یا منتشر کنید.

اما اکنون تمام کاربران شما توانایی خرید عمده و با قیمت کمتر را نخواهند داشت. بلکه فقط کاربرانی می توانند از ویژگی فروش عمده در ووکامرس استفاده نمایند که نقش کاربری آن ها wholesale customer باشد. بنابراین به منوی کاربران >> همه کاربران رفته و نقش مشتریانی که میخواهید از قابلیت خرید عمده استفاده نمایند را از customer به wholesale customer تغییر داده و تنظیمات را ذخیره کنید.

نقش مشتریان برای امکان خرید عمده
تغییر نقش مشتریان به Wholesale customer

بعد از اینکه امکان خرید عمده را برای مشتریان دلخواه خود ایجاد کردید، این مشتریان هنگام مراجعه به فروشگاه به جای خرید محصول با قیمت عادی و ویژه قادر به خرید محصول با قیمت عمده خواهند بود.

محصول به صورت فروش عمده در ووکامرس
محصول با قیمت فروش عمده

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید، مشتریانی که به عنوان خریدار عمده تعیین شده باشند علاوه بر قیمت عادی و ویژه قیمت دیگری با نام  Wholesale price را خواهند دید. با استفاده از این افزونه قسمت فروش به صورت عمده صرفا برای مشتریانی که به عنوان خریدار عمده تعیین شده باشند، نمایش داده می شود. اگر یک مشتری عادی به صفحه محصول مراجعه کند اصلا فیلد مربوط به قیمت فروش عمده در ووکامرس را نخواهد دید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *