نسخه 5.1 وردپرس که حدود 20 روز پیش منتشر شد، دارای حفره امنیتی بوده و به همین دلیل نسخه جدید وردپرس 5.1.1 منتشر شده و در اختیار همگان قرار دارد.

هر نرم افزار هنگام توسعه و ارائه آپدیت های جدید ممکن است با خطاها و مشکلاتی روبرو شود. مهم این است که توسعه دهندگان آن سیستم پس از اینکه متوجه خطاهای موجود شدند، سریعا آن ها را برطرف نمایند.

سیستم وردپرس نیز از این قائده مستثنی نیست و در نسخه 5.1 دارای باگ امنیتی بود که خوشبختانه سریعا توسط تیم پشتیبانی وردپرس رفع شده و نسخه جدید وردپرس 5.1.1 ارائه شده است.

تغییرات نسخه وردپرس 5.1.1

در این نسخه 10 مشکل امنیتی رفع شده است و بهبود‌هایی در زمینه فیلتر نظرات سایت و ذخیره آن‌ها در دیتابیس سایت به همراه دارد.

چنانچه از وردپرس 5.1 استفاده می کنید حتما آن را به نسخه جدید ارتقا دهید و اگر هنوز وردپرستان را به نسخه 5.1 آپدیت نکرده اید می توانید از نسخه های قبلی که در مخزن وردپرس قرار دارند استفاده نمایید.

در نسخه قبلی هکر می توانست با استفاده از یک کامنت مخرب، پست شما را با استفاده از XSS یا cross-site scripting با مشکل مواجه کند.

این مشکل در نسخه ۵.۱ وردپرس و قبل از آن به وجود آمده بود که خوشبختانه در وردپرس 5.1.1 توسط تیم توسعه دهنده امنیتی وردپرس رفع شده است.

همانطور که در نسخه 5.1 قول داده شده بود، در این آپدیت دکمه ای برای به روز رسانی پی اچ پی نیز ارائه شده است.

تیم وردپرس اعلام کرده است که این یک نسخه آزمایشی برای از بین بردن مشکلات به وجود آمده بوده است و احتمالا تا دو هفته اینده نسخه 5.1.2 ارائه خواهد شد.

برای آپدیت وردپرس 5.1.1 می توانید از پیشخوان خود اقدام کنید و یا نسخه جدید را از مخزن وردپرس دانلود کرده و به صورت دستی آپدیت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *