بخش دیدگاه ها یا نظرات در وردپرس یکی از بخش های مهم و کاربردی است، همانطور که بارها در آموزش های مختلف در رابطه با نظرات کاربران گفته ایم، پل ارتباطی بین شما و کاربران سایتتان بخش نظرات سایت یا دیدگاه ها هستند. پس باید برای هر چه بهتر شدن این بخش تلاش کنیم تا کاربران راغب تر به ارسال نظر در سایت ما باشند. یکی از کارهایی که می توانیم برای افزایش بهره وری بخش دیدگاه در وردپرس انجام دهیم، صفحه بندی نظرات است.

زمانی که یک مطلب بحث برانگیز باشد و تعداد افراد زیادی را راغب به ارائه بحث و گفتگو کند می توان گفت موضوع و مطلب شما بسیار جذاب بوده است. اما مشکلی که در حالت زیاد بودن نظرات پیش می آید این است که به دلیل لود تصاویر گرواتار وردپرس در بخش نظرات و همچنین لود نظرات و افزایش حجم صفحه، سرعت سایت در چنین صفحاتی به شدت افت کرده و این صفحات برای کاربران دیرتر لود می شوند.

در این آموزش از وردپرس نارنجی، به راهکار صفحه بندی نظرات در وردپرس می پردازیم تا بتوانیم علاوه بر اینکه نظرات ارسالی کاربران را در هر صفحه را محدود به تعداد خاصی کنیم، بتوانیم سرعت لود نوشته‌های وردپرس را هم بهبود ببخشیم.

صفحه بندی نظرات در وردپرس

همونطور که پیش از این نیز گفته شد، دیدگاه های سایت ما یکی از مهم ترین بخش ها و پل ارتباطی با کاربران ما است اما زمانی که تعداد این نظرات بیشتر می شود(از آنجایی که کلیه نظرات یک نوشته در همان صفحه نمایش داده می شود)، سبب افزایش تعداد درخواست‌های http در وردپرس شده و لود تصاویر گراواتار، شکلک‌ها و…  همراه با پایین بودن سرعت اینترنت نیز همه با هم سرعت لود صفحه سایت را کاهش داده و کاربر را از مشاهده صفحه دلسرد می کند.

برای صفحه بندی نظرات در وردپرس در پیشخوان سایت خود به مسیرتنظیمات>> گفت‌و گو رفته و تیک گزینه صفحه بندی دیدگاه‌ها با را فعال کرده و سپس تعداد نظرات را روی عدد 20 قرار دهید و در نهایت تنظیمات را ذخیره کنید. پیشنهاد می‌کنم بیشتر از 20 دیدگاه را برای هر صفحه قرار ندهید تا لود صفحه شما کاهش نیابد.

صفحه بندی دیدگاه ها
صفحه بندی نظرات

بعد از اینکه تنظیمات را ذخیره کردید دیدگاه‌ها در سایت شما صفحه بندی شده و بسته به استایلی که برای قالب استفاده می‌کنید مشابه تصویر بالا قابل مشاهده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *