همانطور که پیش تر از این هم توضیح داده بودم، دومین دوره آموزش وردپرس به زبان ساده در تاریخ 30 خرداد ماه سال 1398 در اصفهان برگزار شد. گزارش برگزاری دومین دوره آموزش وردپرس را در ادامه دنبال کنید.

این دوره در شهر اصفهان و در ساعت 5 بعد از ظهر روز پنج شنبه 30 خرداد ماه، علی رغم آلودگی شدید هوا، آغاز شد. دقایق ابتدایی دوره به معرفی افراد شرکت کننده و توضیحاتی در مورد علت علاقه آن ها به سیستم وردپرس طی شد.

پس از معرفی کوتاه دوستان شرکت کننده؛ من ” عاطفه نوربخش ” به عنوان مدرس دوره، ابتدا خودم را معرفی کرده و در ادامه توضیحات از ویژگی های مهم و بنیادی سیستم مدیریت محتوای وردپرس ارائه دادم.

عاطفه نوربخش
عاطفه نوربخش هم بنیان گذار وردپرس نارنجی

پس از آن در مورد افزونه های بنیادین وردپرس که به این سیستم قدرتی دو چندان می دهند، صحبت کردم. در ادامه برای اثبات امنیت این سیستم، از یکی از متخصصین زبده در این حرفه دعوت شد تا در مورد امنیت وردپرس و راه های مقابله با حفره های امنیتی خطرناک صحبت کنند.

آقای آرین لاوی توسعه دهنده امنیت، متخصص شبکه و امنیت وب و هم بنیان گذار آقای امنیت در مورد تجربه خود با سیستم مدیریت محتوای وردپرس صحبت کردند.

آرین لاوی
آرین لاوی هم بنیان گذار آقای امنیت

علاوه بر این تعدادی از حفره های امنیتی وردپرس و راه های نفوذ به وردپرس توضیح داده شد و همچنین راه های مقابله و امن سازی وردپرس نیز بیان شدند.

در ادامه من تعداد 15 مورد از وب سایت های برتر وردپرسی ایرانی و خارجی هم از نظر گرافیکی و هم از نظر رتبه بندی الکسا را معرفی کرده و برای ختام جلسه در مورد سرفصل ها و زمانبندی دوره صحبت کردم.

علاوه بر این طبق سرفصل های ارائه شده، یکی از ابزارهای مهم در راه اندازی کسب و کار اینترنتی معرفی شد و نحوه کار کردن با این سیستم به طور کامل برای همه اعضا شرح داده شد.

از بین اعضای شرکت کننده، کسانی که در این دوره ثبت نام قطعی کردند توانستند از مزایای 4 جلسه آموزش صفر تا صد وردپرس استفاده کنند.

این مقاله فقط بخشی از گزارش برگزاری دومین دوره آموزش وردپرس به زبان ساده بود، امیدوارم در جلسات بعدی شما نیز یکی از اعضای شرکت کننده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *