ریست وردپرس و برگرداندن تنظیمات اولیه به وردپرس از جمله مواردی است که پس از مدتی استفاده از وب سایت وردپرسی به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

اگر یک قالب را با دموی آن نصب کرده اید، اگر یک افزونه نصب کرده اید و دیگر از آن استفاده نکرده و می خواهید آن را حذف کنید و یا اگر یک وب سایت تستی دارید و با آن وردپرس را یاد میگیرید به ریست کامل وب سایت خود نیاز خواهید داشت.

هر افزونه ای که نصب می شود، هر قالبی که تنظیم می شود و هر تغییری که روی وب سایتتان اعمال می کنید، یک جدول در پایگاه داده وردپرس به خود اختصاص خواهد داد و به مرور با افزایش حجم جداول، وب سایت شما کند خواهد شد.

قبلا در مورد پاکسازی دیتابیس وردپرس صحبت کرده بودم، اما شما می توانید با برگرداندن تنظیمات اولیه به وردپرس خود نیز، این پاکسازی را انجام دهید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی در مورد نحوه ریست کردن وردپرس با افزونه ای محبوب و کاربردی صحبت خواهم کرد.

ریست وردپرس و برگرداندن تنظیمات اولیه به وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ریست کامل وب سایت وردپرسی معرفی می کنم، با عنوان WP Reset در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 100.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.8 را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای ریست وردپرس و برگرداندن تنظیمات اولیه به وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه WP Reset

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیرمنویی با عنوان WP Reset در بخش ابزارها پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه ریست وردپرس هدایت می شوید.

تنظیمات WP Reset
تنظیمات افزونه

همانطور که مشاهده می کنید این صفحه دارای 5 تب مختلف می باشد که در هر کدام تنظیمات منحصربفردی وجود دارد که در ادامه توضیح خواهم داد.

تب Reset

در این تب می توانید با کلیک روی دکمه Reset WordPress کل وب سایت وردپرسی خود را ریست کرده و اقدام به برگرداندن تنظیمات اولیه به وردپرس کنید.

دقت کنید که زدن دکمه Reset WordPress هیچ بازگشتی نخواهد داشت. پس از ریست وردپرس تمام صفحات، برگه ها، افزونه های نصب شده و فایل های آپلود شده پاک خواهند شد و شما یک وردپرس خام خواهید داشت.

پس از ریست وردپرس، تنها تنظیمات موتورهای جستجو و کاربری که عملیات ریست وردپرس را انجام می دهد، باقی خواهند ماند.

تب Tools

در این تب برای برگرداندن تنظیمات اولیه به وردپرس می توانید بخش های مختلف را ریست کنید.

ابزارهای WP Reset
قسمت ابزارها

برای مثال می توانید Transients را پاک کنید، فایل های آپلود شده را حذف کنید، تنظیمات پوسته نصبی و افزونه ها را ریست کنید و یا جداول خالی پایگاه داده خود را حذف کنید.

همچنین می توانید فایل .htaccess را حذف کرده و مجددا بازسازی کنید.

تب DB Snapshots

در این تب نیز به اصطلاح قبل از ریست وردپرس می توانید یک اسکرین شات یا بک آپ از دیتابیس خود تهیه کنید.

اسکرین شات از دیتابیس
بک آپ از دیتابیس

در دو تب دیگر در مورد نحوه استفاده از افزونه WP Reset و کارایی ان توضیحاتی را مشاهده خواهید کرد.

دقت کنید که قبل از ریست وردپرس و برگرداندن تنظیمات اولیه به وردپرس خود، حتما از وب سایتتان یک فایل پشتیبان تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *