یکی از راه های افزایش امنیت و جلوگیری از ورود به پیشخوان سایتتان، تغییر آدرس پیشخوان وردپرس می باشد تا با وارد کردن آدرس wp-admin کسی نتواند به وب سایت شما راه پیدا کند.

پس از نصب وردپرس به صورت پیش فرض آدرس ورود به پیشخوان سایت شما برابر با /wp-admin خواهد بود. علاوه بر اینکه باید از یک نام کاربری و پسورد ایده آل و قوی استفاده کنید، برای افزایش امنیت سایتتان می توانید این آدرس را نیز تغییر دهید.

قبلا افزونه های مختلفی را برای مخفی کردن وردپرس و تغییر آدرس مدیریت معرفی کرده بودم، در این آموزش از وردپرس نارنجی نیز تصمیم دارم یکی دیگر از افزونه های محبوب در زمینه تغییر آدرس پیشخوان وردپرس را معرفی کنم.

تغییر آدرس پیشخوان وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای تغییر آدرس مدیریت در وردپرس معرفی می کنم، با عنوان WPS Hide Login در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 400.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.9 را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای تغییر آدرس پیشخوان وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه WPS Hide Login

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیرمنویی با عنوان WPS Hide Login در بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات عمومی و بخش تغییر آدرس پیشخوان وردپرس هدایت می شوید.

تنظیمات افزونه
تنظیمات WPS Hide Login

Login url: در این گزینه آدرسی را وارد کنید که تمایل دارید از این به بعد با کمک آن به مدیریت سایتتان وارد شوید. در این آدرس ترجیحا از کلمات همسو با آدرسی اصلی سایت استفاده نکنید و سعی کنید از عباراتی که قابل حدس زدن نیستند استفاده نمایید.

Redirection url: در این گزینه نیز ادرس ریدایرکت را وارد کنید. می توانید یک صفحه دلخواه طراحی کرده و آدرس آن را در این گزینه وارد کنید تا چنانچه فرد بیگانه ای با وارد کردن آدرس wp-admin قصد نفوذ به سایتتان را داشت، این برگه به او نمایش داده شود.

پس از ذخیره تغییرات برای ورود به مدیریت سایتتان باید از آدرس جدید استفاده کنید.

ورود با آدرس جدید
ورود به مدیریت با آدرس جدید

همانطور که مشاهده کردید باز هم با کمک سیستم مدیریت محتوای محبوب وردپرس و تنها با چند کلیک ساده، توانستید با تغییر آدرس پیشخوان وردپرس امنیت سایتتان را تکمیل کنید.

چنانچه آدرس ورود به پیشخوان را پس از تغییر فراموش کردید، اصلا نگران نباشید. برای اینکه آدرس پیشخوان به حالت قبلی برگردد کافی است افزونه WPS Hide Login را غیر فعال کنید.

برای این منظور به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-content/plugins بروید. پوشه هم نام با WPS Hide Login را یافته و نام آن را تغییر دهید. اکنون افزونه غیرفعال شده و با آدرس wp-admin مجددا می توانید وارد پیشخوان سایت وردپرسی خود بشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *