بسیاری از اقلام در فورشگاه اینترنتی نیاز به ایجاد نمودار سایزبندی محصولات دارند تا مشتریان بتوانند با توجه به اندازه مورد نظر خود خرید کنند.

برای مثال چنانچه شما در فروشگاه خود اقلامی مانند لباس را به فروش می رسانید، مشتریان برای اینکه بتوانند خرید انجام دهند باید اندازه لباس را بدانند و با توجه به اندازه های موجود خرید خود را انجام دهند.

در ووکامرس هنگام ایجاد محصولات می توانید برای این منظور از خاصیت ویژگی ها استفاده کنید، اماهمیشه راه حل های بهتر و جذاب تری نیز وجود دارند.

در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه ای معرفی می کنیم که به کمک آن می توانید برای محصولات خود نمودار سایزبندی ایجاد نمایید.

ساخت نمودار سایزبندی محصولات ووکامرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد نمودار اندازه محصولات معرفی می کنیم، با عنوان YITH Product Size Charts for WooCommerce در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد تا کنون با بیش از 2.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 3 را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای ساخت نمودار اندازه محصولات در ووکامرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه YITH Product Size Charts for WooCommerce

پس از نصب و فعال سازی افزونه دو منوی YITH و Size Charts در پیشخوان وردپرس شما ظاهر می شوند. از آنجایی که تنظیمات این افزونه تنها در نسخه تجاری آن فعال می باشد، برای ایجاد نمودار سایزبندی محصولات ووکامرس روی منوی Size Charts >> Add Size Chart کلیک کنید.

نمودار اندازه برای محصولات
ایجاد نمودار سایزبندی برای محصولات

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، در این قسمت عنوان نمودار خود را وارد کرده و در بخش Create your Size Chart به کمک دکمه های مثبت و منفی ستون ها و ردیف های نمودار خود را بسازید.

در بخش Chart Options نیز می توانید محصول مورد نظر خود را که می خواهید این نمودار سایزبندی محصولات به آن اضافه شود، انتخاب کنید.

اکنون پس از زدن دکمه انتشار، نمودار سایزبندی محصولات به محصول مورد نظر اضافه شده و مشتریان می توانند در بین تب های مختلف در صفحه محصول این نمودار را مشاهده کرده و انتخاب بهتری داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *