وقتی کاربران نظر مثبت سایر خریداران را در کنار یک محصول مشاهده می کنند، بیشتر به شما اعتماد کرده و احتمال خرید بالا می رود. پس بهتر است از امکان نظرسنجی برای محصولات ووکامرس استفاده نمایید.

با ایجاد نظرسنجی برای محصولات ووکامرس می توانید یک فرم نظرسنجی در پایین محصولات ووکامرس ایجاد نمایید تا کاربران بتوانند به محصول شما از طریق ستاره ها امتیاز داده و یا نظر خود را راجع به آن ارسال کنند.

در این آموزش از وردپرس نارنجی به معرفی افزونه ای می پردازیم که در ایجاد فرم نظرسنجی برای محصولات فروشگاه کمک می کند.

ایجاد نظرسنجی برای محصولات ووکامرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد فرم نظرسنجی محصولات معرفی می کنیم، با عنوان YITH WooCommerce Advanced Reviews در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از 6.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 3.5 را از کاربران خود به دست بیاورد.

این افزونه یک جدول هیستوگرام در اختیار ما قرار می دهد که می توانیم با کمک آن نظرسنجی به صورت امتیاز ستاره ای را راه اندازی کنیم. در این افزونه نظرات کاربران به صورت کلی به شکل یک جدول میله ای به نمایش در می آید که نشان دهنده یک جمع بندی کامل است. همچنین کاربران می توانند نظر خود را همراه با امتیازدهی وارد نمایند.

برای ایجاد نظرسنجی برای محصولات ووکامرس با کلیک روی دکمه زیر افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه YITH WooCommerce Advanced Reviews

پس از نصب و فعالسازی افزونه منویی تحت عنوان YITH در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی زیرمنوی Advanced Reviews به صفحه تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد.

تب عمومی تنظمیات افزونه نظرسنجی محصولات
تنظیمات افزونه تب عمومی

این افزونه در بخش تنظیمات خود دارای دو تب است که در ادامه هر کدام را توضیح می دهیم.

تب General

Show title: با فعال کردن این گزینه، در فرم نظرسنجی برا یمحصولات ووکامرس عنوانی نیز ایجاد خواهد شد.

Show attachments: با فعال کردن این گزینه، کاربران می توانند هنگام ارسال نظر خود راجع به محصول، فایلی را نیز آپلود نمایند.

Multiple attachment limit: در این گزینه می توانید برای حجم فایل قابل آپلود، محدودیتی در نظر بگیرید. اگر مقدار صفر را وارد کنید، اپلود فایل در نظرسنجی برای محصولات ووکامرس با حجم نامحدود خواهد بود.

تب Layout

در این تب می توانید رنگبندی دلخواه خود را برای فرم نظرسنجی برای محصولات ووکامرس انتخاب نمایید.

تنظیمات افزونه نظرسنجی برای محصولات ووکامرس
تنظیمات رنگبندی نظرسنجی

Background bar color: در این گزینه رنگ پس زمینه نوار در فرم نظرسنجی را انتخاب کنید.

Percentage bar color: در این گزینه رنگ نوار درصد رای ها را در هنگام مشاهده نظرسنجی انتخاب کنید.

Show percentage value: با فعال کردن این گزینه، مقدار درصد نظرهای ارائه شده هنگام نظرسنجی برای محصولات ووکامرس نمایش داده می شود.

Percentage value color: در نهایت در این گزینه نیز رنگ دلخواه خود را برای نمایش مقدار درصد، انتخاب کنید.

نظرسنجی محصولات در ووکامرس
نمایش نظرسنجی در صفحه محصولات

اکنون چنانچه به صفحه یکی از محصولات خود مراجعه نمایید، خواهید دید که بخشی برای نظرسنجی برای محصولات ووکامرس ایجاد شده است و همزمان میزان نظرات و درصد آنها در نمودارهای میله ای نمایش داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *