هنگامی که فروشگاه ووکامرسی خود را راه اندازی کردید، به یک سیستم گزارش گیری حرفه ای نیز نیاز خواهید داشت تا بتوانید گزارش پیشرفته در ووکامرس را مشاهده کرده و برای فروشگاه خود برنامه ریزی کنید.

گرچه خیلی از افراد به این گزارش گیری ها اعتقادی ندارد و بیشتر بر حسب فروش خود اقدام می کنند، اما بهتر است بدانید با مشاهده گزارش فروشگاه خود، نه تنها در ووکامرس بلکه در هر سیستم فروش دیگر، می توانید فروش خود را چندین برابر کنید.

هنگام مشاهده گزارش، شما لیست تمام مشتریان خود را دریافت می کنید، با نیازهای آنان آشنا شده و می توانید پیشنهاد های شگفت انگیز به مشتریان خود ارائه کنید و مهم ترین بخش که همان برنامه ریزی برا بهبود فروش است با مشاهده گزارش ها ممکن می شود.

در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه ای محبوب از دنیای وردپرس را معرفی می کنم که به کمک آن می توانید گزارش پیشرفته از ووکامرس نصب شده را مشاهده نمایید.

گزارش پیشرفته در ووکامرس

افزونه ای که در این آموزش برای گزارش گیری حرفه ای از سیستم ووکامرس معرفی می کنم، با عنوان Advanced Reporting for Woocommerce در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از 1.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 3.6 را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای دریافت گزارش پیشرفته از ووکامرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Advanced Reporting for Woocommerce

پس از نصب و فعال سازی افزونه، منویی با عنوان Reporting در پیشخوان وب سایت وردپرسی شما ظاهر می شود که با کلیک روی زیرمنوی setting به صفحه تنظیمات افزونه هدایت می شوید.

تنظیمات گزارش پیشرفته در ووکامرس
تنظیمات افزونه

همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید، تنظیمات افزونه در نسخه رایگان هیچ بخشی ندارد و تنظیمات پیشرفته این افزونه در نسخه تجاری در دسترس خواهد بود.

تنها برای مشاهده گزارش پیشرفته در ووکامرس در این صفحه، گزینه Enable Reporting Plugin را فعال نمایید.

در زیرمنوی Reports نیز می توانید گزارش پیشرفته در ووکامرس را مشاهده نمایید.

گزارشات فروشگاه ووکامرسی
مشاهده گزارشات در ووکامرس

همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید، این گزارش شامل موارد مختلفی از جمل موارد زیر می باشد:

با مشاهده این گزارش پیشرفته در ووکامرس خود می توانید استراتژی ها و برنامه ریزی ها فروش خود را به ایده عال ترین شکل ممکن تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *