آپدیت و به روزرسانی وردپرس یکی از مهم ترین مراحل کار کردن با این سیستم مدیریت محتوا است، اما گاهی هنگام به روزرسانی ممکن است با خطای به روزرسانی دیگری در جریان است یا Another update currently in process روبرو شوید.

با بروز این خطا شما نمی توانید مراحل به روزرسانی را ادامه دهید، به طور معمول پس از گذشت مدت زمان اندکی باید خطا رفع شده و آپدیت ادامه یابد، اما اگر این خطا همچنان ادامه داشته باشد نیز به راحتی می توانید در چند مرحله آن را حل کنید.

به طور پیش فرض در زمان آپدیت در وردپرس، یک قابلیت قفل گذاری روی دیتابیس ایجاد شده که از اجرای سایر پروسه های به روزرسانی جلوگیری به عمل می آورد.

بعد از اینکه یک به روزرسانی تمام شد، وردپرس به صورت خودکار این سیستم قفل گذاری را برداشته و اجازه اجرای سایر پروسه های به روزسانی را خواهد داد.

درست در همین جا اگر وردپرس به درستی اتمام شدن پروسه های آپدیت را تشخیص ندهد، با خطای آپدیت دیگری در جریان است مواجه خواهید شد.

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی در مورد روش های حل این خطا صحبت خواهم کرد.

نحوه رفع خطای به روزرسانی دیگری در جریان است در وردپرس

برای رفع این خطا دو راه پیش روی شما قرار خواهد داشت، یکی از این راه ها استفاده از افزونه های وردپرسی و دیگری روش رفع خطا به صورت دستی و به کمک پایگاه داده وردپرس است.

در ادامه هر دو روش را برای رفع این خطا توضیح خواهم داد.

رفع خطای آپدیت دیگری در جریان است با افزونه

افزونه ای که در این آموزش برای رفع خطای به روزرسانی دیگری در جریان است معرفی می کنم، با عنوان Fix Another Update In Progress در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 5.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.3 را از کاربران خود به دست بیاورد و برای رفع خطای آپدیت دیگری در جراین است می توانید از آن استفاده کنید.

برای رفع خطا، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Fix Another Update In Progress

پس از نصب و فعال سازی افزونه، زیرمنویی با عنوان Fix Another Update In Progress در بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه رفع خطای به روزرسانی دیگری در جریان است هدایت خواهید شد.

تنظیمات افزونه Fix Another Update In Progress
افزونه Fix Another Update In Progress

این افزونه فایل قفل گذاری را که پیش از این در مورد آن صحبت کردم پاک کرده و امکان به روزرسانی را بدون هیچ خطایی برای شما فراهم می کند.

رفع خطای به روزرسانی دیگر یدر جریان است با پایگاه داده

اگر تمایلی ندارید از افزودنی های وردپرس استفاده کنید، کافی با کمک پایگاه داده فایل قفل گذاری را حذف نمایید. برای این منظور قبل از هر کاری ابتدا یک فایل پشتیبان از سایتتان تهیه کرده و سپس وارد پایگاه داده سایتتان شوید.

حل مشکل به روزرسانی دیگری در جریان است با پایگاه داده
حل مشکل به کمک پایگاه داده

در پایگاه داده خود به دنبال جدول wp-option بگردید، در این جدول سطر core_updater.lock را یافته و با زدن دکمه Delete کنار آن، فایل قفل پروسه به روزرسانی را پاک کنید.

در هر دو روش با کمترین زمان ممکن می توانید خطای به روزرسانی دیگری در جریان است در وردپرس را برطرف نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *