با تغییر آدرس آپلود فایل در وردپرس می توانید فایل های چند رسانه ای خود را در آدرس دلخواه خود ذخیره نمایید و با این کار علاوه بر افزایش امنیت، به بهبود پشتیبان گیری نیز کمک می کنید.

به هر دلیلی ممکن است شما هم تمایل داشته باشید تا آدرس پیش فرض و محل قرارگیری پیش فرض فایل های چندرسانه ای در هاست وردپرس خود را تغییر دهید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی با چند خط کد نویسی یاد می گیریم که چگونه مسیر پیش فرض آپلود فایل ها در وردپرس را تغییر دهیم.

تغییر آدرس آپلود فایل در وردپرس

قبل از انتشار نسخه 3.5 وردپرس، به راحتی و از طریق پیشخوان قادر به تغییر مسیر قرار گیری فایل های چندرسانه ای بودیم.

اما این ویژگی از نسخه 3.5 به بعد از وردپرس حذف شد، چرا که تخریب گران با استفاده از آن می توانستند تنها با دسترسی به پیشخوان شما آدرس ذخیره فایل ها را تغییر داده و به سایتتان نفوذ کنند.

بنابراین باید برای آپلود فایل های چندرسانه ای در وردپرس از مسیر پیش فرض آن استفاده نماییم. اما اگر تمایل دارید این آدرس پیش فرض را تغییر دهید، ابتدا از وب سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه نمایید.

برای تغییر آدرس آپلود فایل در وردپرس باید در فایل wp-config.php تغییراتی ایجاد نمایید. پس به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس این فایل را ویرایش نمایید و قطعه کد زیر را در جای مناسبی از آن قرار دهید.

define( 'UPLOADS', 'wp-content/'.'files' );

با قرار دادن این کد، فایل های چندرسانه ای به جای آپلود در مسیر wp-content/uploads در مسیر wp-content/files قرار خواهند گرفت.

به همین ترتیب چنانچه تمایل دارید آدرس آپلود فایل در وردپرس را به پوشه files به طور مستقیم تغییر دهید، از قطعه کد زیر در فایل wp-config.php استفاده نمایید.

define( 'UPLOADS', ''.'files' )

همچنین در منوی تنظیمات >> رسانه، می توانید ذخیره فایل ها را بر حسب سالانه و ماهانه تنظیم نمایید.

سازماندهی فایل های چند رسانه ای در وردپرس
ذخیره فایل ها برا اساس ماه و سال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *