المنتور این صفحه سازقدرتمند و محبوب امکانات بسیاری را به کاربران خود ارائه می دهد، اما برخی از امکانات در نسخه رایگان فراهم نیست مانند آیکون های سفارشی در المنتور که باید برای این منظور از نسخه تجاری استفاده کنید.

اما توسعه دهندگان برای برخی امکانات المنتور افزودنی هایی را طراحی کرده و توسعه داده اند که ویژگی ها نسخه تجاری را نیز در خود دارد.

همین موضوع افزودن و استفاده از آیکون های کاملا سفارشی شده، توسط افزودنی رایگان نیز در دسترس شما خواهد بود. اگر نسخه تجاری المنتور را تهیه نکرده اید می توانید از افزونه Custom Icons for Elementor برای این منظور استفاده کنید.

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی در مورد این افزونه و نحوه ایجاد آیکون های سفارشی صحبت خواهم کرد.

استفاده از آیکون های سفارشی در المنتور

افزونه Custom Icons for Elementor یکی دیگر از افزودنی های المنتور است که که به صورت رایگان قابلیت آیکون های سفارشی را به المنتور اضافه می کند.

این افزونه تا کنون با بیش از 30.000 نصب فعال در مخزن وردپرس توانسته است امتیاز 4.5 را از کاربران خود به دست بیاورد.

پیش از نصب Custom Icons for Elementor و پس از نصب المنتور، زیرمنوی Custom Icons در دسترس است اما هیچ دسترسی به شما نمی دهد و تنها مانند تصویر زیر به نسخه تجاری المنتور شما را هدایت می کند.

هدایت به نسخه تجاری المنتور
آیکون سفارشی در نسخه رایگان المنتور

برای اینکه بتوانید به آیکون های سفارشی دسترسی داشته باشید، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Custom Icons for Elementor

پس از نصب و فعال سازی افزونه، زیرمنوی دیگری با عنوان Custom Icons در بخش المنتور ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه ای مانند تصویر زیر برای افزودن آیکون های سفارشی در المنتور هدایت می شوید.

منوی افزونه Custom Icons for Elementor
افزودن آیکون در المنتور نسخه رایگان

می توانید آیکون های دلخواه خود را از طریق وب سایت های fontello.com یا flaticon.com که معروف ترین سایت های ارائه آیکون های رایگان هستند با فرمت فشرده دانلود نمایید.

اکنون در زیر منوی Custom Icons با کلیک روی دکمه click here to browse می توانید فایل دانلود شده و یا فایل طراحی شده خود را با فرمت زیپ، آپلود نمایید.

فونت های آپلود شده در المنتور
فونت های اختصاصی آپلود شده

پس از اتمام آپلود می توانید آیکون های خود را در بخش Uploaded Fonts مشاهده کنید.

استفاده از فونت های آپلود شده
استفاده از فونت های جدید و سفارشی شده

همچنین برای استفاده از آیکون های جدید در برگه خود، المان آیکون را اضافه نمایید و از بین لیست آیکون ها، آیکون های جدید را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *