وجود پیوند یکتای سفارشی در وردپرس یکی از مواردی است که برای بهبود رتبه سئو و افزایش بازدید وب سایتتان باید از آن بهره ببرید.

پیش از این در مورد نحوه تغییر پیوند یکتا در وردپرس صحبت کردیم و توضیح دادیم که می توانید به دلخواه خود پیوندهای یکتای مختلفی را برای نوشته ها و برگه های خود ایجاد نمایید.

با ایجاد پیوند یکتای سفارشی در وردپرس به راحتی می توانید آدرس های یو آر ال نوشته ها، برگه ها، برچسب ها و دسته بندی های خود را سفارشی سازی نمایید.

در این آموزش از وردپرس نارنجی به نحوه ایجاد پیوند یکتای سفارشی در وردپرس می پردازیم.

پیوند یکتای سفارشی در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد پیوند یکتای سفارشی در وردپرس معرفی می کنیم، با عنوان custom permalinks در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از 100.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.1 را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای ایجاد پیوند یکتای سفارشی در وبسایت خود، با کلیک روی دکمه زیر افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعالسازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه custom permalinks

پس از نصب و فعالسازی افزونه منویی با عنوان custom permalinks در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود. این منو شامل دو زیر منو با عنوان های PostTypes Permalinks و Category Permalinks می باشد.

پیوند سفارشی در وردپرس
ایجاد پیوند سفارشی در وردپرس بخش انواع پست ها

همانطور که مشاهده می نمایید در PostTypes Permalinks می توانید پست هایی که برای آن ها پیوند یکتای سفارشی ایجاد کرده اید را به همراه پیوند ایجاد شده مشاهده نمایید.

در Category Permalinks نیز می توانید پیوندهای یکتای سفارشی ایجاد شده برای دسته بندی ها را مشاهده نمایید.

اکنون برای سفارشی سازی آدرس برگه یا نوشته یا دسته بندی دلخواه خود، به صفحه ویرایش آن نوشته یا برگه مراجعه نمایید.

تغییر پیوند یکتای سفارشی
تغییر پیوند یکتا

همانطور که مشاهده می نمایید، در بخش آدرس نوشته، می توانید پیوند یکتای سفارشی خود را وارد نمایید و نوشته خود را به روزرسانی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *