یکی از بهترین روش ها برای ترغیب به خرید بیشتر و ایجاد قدرت تصمیم گیری برای مشتریان، علی الخصوص در فروشگاه های اینترنتی، به وجود آوردن امکان امتیازدهی به محصولات ووکامرس است.

قبلا در مورد روش دیگری برای نظرسنجی برای محصولات در ووکامرس توضیح داده بودم؛ از آنجایی که وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای قدرتمند است، برای هر نیازی افزونه ها و روش های مختلفی وجود دارد.

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی یکی دیگر از افزونه های محبوب برای ایجاد امکان امتیازدهی به محصولات ووکامرس را معرفی خواهم کرد.

امتیازدهی به محصولات ووکامرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد دکمه های امتیازدهی و نمایش مجموع امتیازات محصولات در ووکامرس معرفی می کنم، با عنوان Customer Reviews for WooCommerce در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه که دارای دو نسخه تجاری و رایگان می باشد، تا کنون با بیش از 10.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.9 را به دست بیاورد.

برای ایجاد امکان امتیازدهی به محصولات ووکامرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Customer Reviews for WooCommerce

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان Reviews ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه مشاهده تمام نظرات و امتیازهای داده شده هدایت می شوید.

نظرات ارائه شده
مشاهده نظرات داده شده

در این صفحه می توانید تمام امتیازهای داده شده به محصولات را مشاهده کنید، آن ها را تایید، ویرایش یا حذف نمایید.

برای پیکربندی نحوه نمایش امتیازدهی به محصولات ووکامرس، روی زیرمنوی Setting کلیک کنید.

تنظیمات افزونه Customer Reviews for WooCommerce
تنظیمات یادآور امتیازدهی به محصول

همانطور که مشاهده می کنید تنظیمات افزونه خود دارای 6 تب مختلف می باشد که در ادامه هر کدام را توضیح خواهم داد.

تب Review Reminder

Enable Automatic Reminders: با فعال سازی این گزینه به طور خودکار از مشتریان شما با ارسال ایمیل درخواست می شود که به محصول خریداری شده امتیاز بدهند، در صورتی این گزینه را فعال کنید که قبلا به مشتریانتان اطلاع داده اید که برای آن ها ایمیل حاوی امتایزدهی ارسال خواهید کرد.

(Sending Delay (Days: در این گزینه می توانید تعداد  روزی که تمایل دارید پس از خرید برای مشتری ایمیل یادآور امتیازدهی به محصول ارسال شود را وارد کنید.

Order Status: در این گزینه می توانید انتخاب کنید ایمیل یادآور امتیازدهی به محصولات ووکامرس برای مشتریان شما در چه مرحله ای از خرید ارسال شود.

Enable for: با کمک این گزینه می توانید قابلیت یادآور امتیازدهی را به دسته های خاص محصولات محدود کنید و دسته های دلخواه را در گزینه Categories انتخاب نمایید.

Enable for Roles: با کمک این گزینه می توانید ارسال یادآور امتیاز به محصولات را تنها به نقش های خاص محدود کنید و این نقش ها را در گزینه Roles انتخاب نمایید.

Enable Manual Reminders: اگر تمایل ندارید ایمیل یادآوری برای مشتریان همه محصولات یا تمام مشتریان ارسال شود، این گزینه فعال کنید تا بتوانید این سیستم را به صورت دستی تنظیم کنید.

Limit Number of Reminders: با فعال کردن این گزینه می توانید مطمئن باشید که برای هر سفارش تنها یکبار ایمیل یادآور امتیازدهی به محصولات ارسال می شود.

Registered Customers: با فعال کردن این گزینه ایمیل های اطلاع رسانی برای یادآور امتیازدهی به محصولات ووکامرس تنها به اعضای سایت ارسال می شود.

Moderation of Reviews: با فعال سازی این گزینه می توانید به صورت دستی نظرات و آراهای تایید شده را مدیریت کنید.

Exclude Free Products: با فعال سازی این گزینه ارسال ایمیل یادآور امتیازدهی به محصولات ووکامرس برای محصولات رایکان غیرفعال خواهد شد.

Shop Name: نام فروشگاه اینترنتی خود را برای نمایش در ایمیل اطلاع رسانی، در این گزینه وارد کنید.

Reply-To Address: آدرس ایمیل خود را برای ارسال پاسخ به ایمیل اطلاع رسانی در این گزینه وارد کنید.

Email for Notifications: در این گزینه ایمیل خود را برای دریافت اطلاعیه های مربوط به تاییدیه های ایمیل وارد کنید.

Language: زبان اصلی را انتخاب نمایید.

Email Template: در این بخش می توانید به دلخواه خود قالب ایمیل ارسالی برای یادآوری امتیازدهی به محصولات ووکامرس را وارد نمایید.

Review Form Template: در این بخش نیز می توانید فرم امتیازدهی را به دلخواه خود ویرایش نمایید.

تب Review Extensions

در این تب می توانید ویژگی های اضافی افزونه Customer Reviews for WooCommerce را فعال یا غیرفعال کنید. ویژگی هایی مانند قابلیت استفاده از کپچا، قابلیت افزودن تصویر در نظرسنجی، شورت کدهای افزونه و … در این تب وجود دارند.

تنظیمات اضافات افزونه
تنظیمات اضافات افزونه

تب Review for Discount

در این تب می توانید به عنوان جایزه برای کسانی که در امتیازدهی به محصولات شما شرکت کرده اند، یک کد تخفیف ارسال نمایید و ایمیل حاوی کد تخفیف را در این تب می توانید ویرایش کنید.

تنظیمات تخفیف ها
تنظیمات کد تخفیف

تب Google

برای اینکه پس از ایندکس محصولات در گوگل امتیزاهای ارائه شده نیز در نتایج نمایش داده شوند، می توانید از تنظیمات این تب استفاده کنید.

تنظیمات گوگل
تنظیمات نمایش امتیازها در گوگل

سایر بخش های این افزونه مربوط به نسخه تجاری می باشد که از پرداختن به آن ها در این آموزش خودداری شده است.

پیش نمایش افزونه

اکنون کاربران شما می توانند در پایین محصولات نظرات خود را درج کنند و به کمک ستاره ها با امتیازدهی به محصولات ووکامرس، از کد تخفیف هم بهره ببرند. البته ارسال کد تخفیف تا حد زیادی به سیاست های شما بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *