با غیرفعال کردن فونت های گوگل درون وب سایت وردپرسی خودتان، تا حد زیادی می توانید به افزایش سرعت سایتتان کمک کنید.

یکی از مواردی که روی سرعت وب سایت شما و بالتبع روی سئوی شما تاثیر منفی می گذارد، وجود فونتهای غیرضروری مانند فونت های گوگل روی وب سایتتان است.

از آنجایی که در وب سایت های فارسی زبان نیاز به استفاده از فونت های زیباتری دارید، فونت Arial موجود در بین فونت های گوگل به زیبایی سایت ما لطمه می زند و وجود این فونت های غیرضروری نیز سرعت سایت را کاهش می دهد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی افزونه ای را معرفی می کنم که با نصب آن می توانید اقدام به غیرفعال کردن فونت های گوگل از وب سایت خود کنید.

غیرفعال کردن فونت های گوگل در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای غیرفعال کردن فونت های گوگل معرفی می کنم، با عنوان Disable Google Fonts در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 90.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.3 را از کاربران خود به دست بیاورد.

چنانچه تمایل دارید فونت های گوگل را از وب سایت وردپرسی خود حذف کنید، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Disable Google Fonts

پس از نصب و فعال سازی افزونه لازم نیست هیچ کار دیگری انجام دهید، این افزونه به طور خودکار فونت های گوگل به کار رفته در وردپرس و پوسته نصبی شما را غیرفعال می کند.

Disable Google Fonts به شما این امکان را می دهد تا تمامی فونت های گوگل استفاده شده در هسته وردپرس، ویرایشگر گوتنبرگ، پوسته های پیش فرض وردپرس مانند پوسته 2016، 2019 و بسیاری از پوسته ها و افزونه های دیگر را غیر فعال کنید.

ممکن است این افزونه بر روی برخی از افزونه ها و پوسته ها که از فونت های گوگل استفاده می کنند و برخی از پوسته هایی که با این افزونه سازگاری ندارند تاثیری نگذارد.

همانطور که توضیح دادم تنظیمات این افزونه بسیار سبک و راحت است و می توانید به راحتی و بدون داشتن هیچ دانش برنامه نویسی از آن استفاده کنید. فقط کافی است آن را فعال نمایید سپس این افزونه به طور خدکار اقدام به غیرفعال کردن فونت های گوگل به کار برده شده در سایت شما می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *