در طی برگزرای دوره آموزش وردپرس به زبان ساده، بسیاری از افراد این سوال رو از من می پرسیدند: چقدر طول می کشه تا وردپرس یاد بگیرم؟

اینکه مدت زمان یادگیری وردپرس برای شما چقدر است به عوامل زیادی بستگی دارد. مانند یادگیری یک زبان جدید، سطح مهارت در مدت زمان کسب مهارت تاثیر زیادی می گذارد.

برای مثال اگر از کسی بپرسید زبان انگلیسی بلد است یا خیر؟ فردی که فقط از 1 تا 10 را به انگلیسی می شمارد می تواند ادعا کند این زبان را یاد گرفته و کسی که به راحتی می تواند با هر شخص انگلیسی زبان دیگری صحبت کند نیز می تواند ادعا کند این زبان را یاد گرفته است اما با سطح مهارت بسیار بالاتری.

پس مدت زمان یادگیری وردپرس مانند هر مهارت دیگری تا حد زیادی به سطحی از مهارت که تمایل دارید کار کنید بستگی دارد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی من سه سطح مختلف از مهارت وردپرس و مدت زمان ایده آل برای رسیدن به این سطح را آورده ام که با مطالعه این آموزش می توانید به این درک برسید که یادگیری وردپرس برای شما چقدر طول می کشد.

چقدر طول می کشه تا وردپرس یاد بگیرم؟

همانطور که پیش از این نیز گفتم، مدت زمان یادگیری این سیستم مدیریت محتوای قدرتمند به سطح مهارتی که تمایل دارید به آن دست یابید بستگی دارد.

در این آموزش سه سطح پایه، نیمه حرفه ای و حرفه ای یا توسعه دهنده وردپرس را بررسی کرده و مدت زمان رسیدن به این سطوح را نیز بیان می کنم.

مدت زمان یادگیری وردپرس برای سطح پایه

اگر شما شخصی هستید که تنها برای به روزرسانی محتواهای وب سایت خود از وردپرس استفاده می کنید، شما به سطح پایه تعلق دارید.

در این سطح نیازی نیست که هیچ اطلاعاتی در مورد نحوه کدنویسی وردپرس، نصب و فعال کردن افزونه ها و قالب ها و … داشته باشید.

این روزها یکی از پرطرفدارترین شغل های فریلنسری، تولید محتوا در سیستم های مدیریت محتوای مختلف مانند وردپرس است. شما با به روزرسانی مقالات، آپلود عکس ها و تغییر متن برگه ها می توانید برای خود کسب درآمد کنید.

در حالت بعدی اگر صاحب یک وب سایت هستید و تنها خودتان کارهایی مانند به روزرسانی اطلاعات برگه های مختلف مانند تماس باما، درباره ما و … را انجام داده و یا مقالات مختلفی در وب سایتتان ارائه می دهید، شما نیز جزو سطح پایه قرار می گیرید.

مدت زمان یادگیری وردپرس برای سطح پایه حداکثر 10 ساعت است. پس شما با زمانی کمتر از 10 ساعت می توانید کارهایی مانند تولید محتوا در وردپرس را به خوبی یاد بگیرید.

مدت زمان یادگیری وردپرس برای سطح نیمه حرفه ای

یکی از ویژگی های منحصر به فرد وردپرس این است که بدون هیچ دانش برنامه نویسی می توانید وب سایت های مختلفی طراحی کنید و ویژگی هایی منحصر به فردی را برای وب سایت خود نیز فراهم کنید.

اما چطور کسی که هیچ دانش برنامه نویسی ندارد می تواند وب سایتی حرفه ای طراحی کند؟ پاسخ این سوال در مخزن وردپرس نهفته شده است.

با افزونه ها و قالب های مختلف و متنوعی که به صورت رایگان در مخزن وردپرس وجود دارند، شما بدون هیچ دانش برنامه نویسی و فقط با تسلط به محیط وردپرس می توانید وب سایت هایی زیبا طراحی کنید.

سطح نیمه حرفهای هنگام یادگیری وردپرس
طراح نیمه حرفه ای وردپرس شوید

با این حال بهتر است شما به عنوان یک طراح نیمه حرفه ای وردپرس، کمی کدنویسی نیز بلد باشید و این موضوع بیشتر از سطح پایه از شما وقت خواهد گرفت.

مدت زمان یادگیری وردپرس برای رسیدن به سطح نیمه حرفه ای، 6 تا 12 ماه است. پس اگر می خواهید وب سایتتان را خودتان طراحی کنید، حداقل 6 ماه برای یادگیری وردپرس وقت بگذارید.

مدت زمان یادگیری وردپرس برای سطح حرفه ای یا توسعه دهنده وردپرس

یک توسعه دهنده وردپرس کسی است که هم با بخش مدیریت وردپرس به خوبی می تواند کار کند و هم با بخش بک-اند آن یعنی بخش کدنویسی شده این سیستم می تواند به خوبی کار کند.

سطح حرفه ای در یادگیری وردپرس
چقدر طول می کشه توسعه دهنده وردپرس شوم؟

آیا یک توسعه دهنده وردپرس باید کدنویسی بلد باشد؟ بله صد در صد باید به برنامه نویسی تسلط داشته باشد.

توسعه دهنده های وردپرس می توانند افزونه های مختلفی را برای مصارف خود یا فروش ایجاد کنند و یا اقدام به طراحی قالب های اختصاصی کرده و آن ها را به فروش برسانند.

یک وردپرس کار حرفه ای مجموعه وسیعی از ترفندها و ابزارهای مختلف وردپرس را در اختیار خواهد داشت. برای مثال این توسعه دهنده های وردپرس هستند که امکانات فروشگاهی(ووکامرس) را به این سیستم اضافه کرده اند.

اما به خاطر داشته باشید یادگیری افراد در این سطح هیچ وقت به پایان نمی رسد! از آنجایی که فناوری مدام در حال تغییر است، برای اینکه به عنوان یک وردپرس کار حرفه ای در سطح خود باقی بمانید، باید مدام اطلاعات خود را به روز کرده و در این زمینه مطالعه داشته باشید.

مدت زمان یادگیری وردپرس برای رسیدن به سطح حرفه ای و توسعه دهنده وردپرس شدن، چیزی بیش از 2 سال می باشد و علاوه بر آن شما باید مدام در حال مطالعه باشید تا از به روزرسانی ها عقب نمانید.

از کجا شروع کنم؟

حالا که با مدت زمان یادگیری وردپرس در سطوح مختلف آشنا شدید، بهتر است بدانید برای چه کاری می خواهید وردپرس را یاد بگیرید.

اگر فقط قصد دارید یاد بگیرید تصاویر و نوشته های خود را در وردپرس به روزرسانی کنید، پیشنهاد ما شرکت در دوره تولید محتوا در وردپرس است.

اگر می خواهید در مدت زمان یادگیری وردپرس، برای خود یک وب سایت راه اندازی کنید و سپس بتوانید آن را مدیریت کرده و یا طراحی های کوچک انجام دهید، دوره ی آموزش وردپرس به زبان ساده از تیم وردپرس نارنجی را شرکت کنید.

در نهایت چنانچه می خواهید یک توسعه دهنده وردپرس شوید، باید دوره های حرفه ای آموزش وردپرس را شرکت کنید.

به نظر شما مدت زمان یادگیری وردپرس چقدر است و چه مدت طول می کشد تا یک نفر بتواند وردپرس را یاد بگیرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *