اگر برای مقالات خود عنوان های طولانی انتخاب می کنید اما تمایل ندارید تمام این عنوان ها در صفحه نمایش مطالب در آرشیو یا صفحه اصلی نمایش داده شوند، از امکان کوتاه کردن عنوان مقالات در قالب استفاده نمایید.

برخی از قالب ها به طور خودکار عنوان های بزرگتر از تعداد کاراکتر خاصی را کوتاه می کنند. اما چنانچه قالب شما این امکان را فراهم نمی کند، باید از عنوان های کوتاه تر استفاده کرده و یا با روشی که در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی آموزش می دهیم عنوان های خود را در هنگام نمایش محدود نمایید.

کوتاه کردن عنوان مقالات در قالب وردپرس

روشی که در این آموزش برای کوتاه کردن عنوان مقالات در قالب وردپرس استفاده می کنیم، تغییراتی در فایل function.php قالب شما ایجاد می کند.

بنابراین طبق روال همیشه توصیه می کنم قبل از انجام هر گونه تغییرات از وبسایت خود یک فایل پشتیبان تهیه نمایید.

سپس برای کوتاه کردن عنوان مقالات در قالب وردپرس، به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرستان به آدرس wp-content/theme/yourtheme مراجعه نموده و فایل function.php قالب خود را ویرایش نمایید و قطعه کد زیر را در جای مناسبی از آن قرار دهید.

<?php function wn_title($char)

{ $title = get_the_title($post->ID); $title = substr($title,0,$char); echo $title; }
?>

اکنون در کدهای قالب خود، در هر قسمتی که تمایل دارید اقدام به کوتاه کردن عنوان مقالات در قالب کنید، به دنبال قطعه کد زیر بگردید.

<?php the_title( ); ?>

به جای این کد، قطعه کد زیر را برای کوتاه کردن تعداد کاراکترهای عنوان مقالات به 30 عدد وارد نمایید.

<?php wn_title(30); ?>

اکنون در قالب شما عنوان های مطالب محدود به 30 کاراکتر خواهد شد. واضح است که عدد 30 را می توانید به هر عدد دلخواه خود تغییر دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *