یکی دیگر از سرویس های کوتاه کننده لینک در ایران Opizo است که با کمک افزونه Opizo می توانید در وردپرس نیز به آن متصل شده و از امکانات این سرویس استفاده نمایید.

بهتر است پیوندهای یکتای نوشته ها و برگه های خود را به کوتاه ترین شکل ممکن تغییر دهید، اما اگر لینک های شما همچنین طولانی هستند، می توانید از کوتاه کننده های لینک استفاده کنید.

همانطور که قبلا هم توضیح دادم سرویس های زیادی برای کوتاه کردن لینک ها وجود دارند، یکی از سرویس های ایرانی برای این منظور Opizo می باشد.

در این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه استفاده از این سرویس را به کمک افزونه آن یعنی افزونه Opizo آموزش خواهم داد.

کوتاه کردن لینک های وردپرس

افزونه Opizo یکی از افزونه های ایرانی ثبت شده در مخزن وردپرس است که با اتصال به وب سایت سازنده خود، می تواند عملیات کوتاه کردن لینک ها را برای شما راحت کند.

برای استفاده از این افزونه، با کلیک روی دکمه زیر آن را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Opizo

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی با عنوان اپیزو در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه اپیزو هدایت خواهید شد.

تنظیمات افزونه اپیزو
تنظیمات افزونه

همانطور که مشاهده می کنید، برای فعال سازی قابلیت های کوتاه کننده لینک، باید از وب سایت سازنده کلید API دریافت کنید. پس به وب سایت سازنده به آدرس opizo.com رفته و پس از ثبت نام مانند تصویر زیر کلید API خود را دریافت کنید.

دریافت کلید API از وب سایت opizo.com
دریافت کلید API

پس از دریافت کلید API آن را در فیلد مربوطه در صفحه افزونه Opizo  وارد کنید و چنانچه تمایل دارید لینک های کوتاه شما از آدرس دامنه خاصی کوتاه شوند، آدرس دامنه را در فیلد دامنه ها وارد کنید و در نهایت پس از انتخاب نوع پست ها برای کوتاه کردن لینک، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

ثبت کلید API
وارد کردن کلید دریافتی

در سایر زیرمنوهای این افزونه می توانید لینک های دلخواه خود را کوچکتر کنید، لینک های پست های قدیمی خود را کوتاه کنید و همچنین لینک های کوتاه شده توسط افزونه Opizo را مشاهده نمایید.

کوتاه کردن لینک پست ها
کوتاه کردن لینک پستهای وردپرس

علاوه بر این در صفحه ویرایش پست ها نیز، گزینه ای برای کوتاه کردن لینک وجود دارد. با فعال کردن این گزینه، محتوای پست شما تغییری نخواهد کرد، تنها در زمان نمایش پست، آدرس های اصلی با آدرس کوتاه شده جایگزین می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *