ایجاد درگاه پرداخت دلخواه در وردپرس یکی از نیازهای وب سایت هایی هست که بدون داشتن محصولی یا استفاده از ووکامرس، قصد فروش خدمات خود را دارند؛ در این حالت امکان استفاده از افزونه پرداخت دلخواه وجود دارد.

اگر تمایل ندارید برای فروش محصولات یا خدمات خود از ووکامرس یا EDD استفاده کنید، بهترین راه ایجاد فرم های پرداخت است و استفاده از درگاه های پرداخت دلخواه شماست.

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی قصد دارم افزونه پرداخت دلخواه را برای ایجاد فرم های پرداخت معرفی کنم.

ایجاد درگاه پرداخت دلخواه در وردپرس

افزونه پرداخت دلخواه یکی دیگر از افزونه های ایرانی ثبت شده در مخزن وردپرس است که به شما این امکان را می دهد بتوانید با کمک هر درگاهی از جمله ملت، ملی، زرین پال و … پرداخت های خود را دریفات کنید.

این افزونه تا کنون با بیش از 1.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.6 را از کاربران خود دریافت نماید.

برای ایجاد درگاه پرداخت دلخواه در وردپرس، با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه پرداخت دلخواه

پس از نصب و فعال سازی افزونه، منویی با عنوان پرداخت دلخواه در پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه پرداخت های انجام شده هدایت خواهید شد.

پرداخت های انجام شده
پرداخت های انجام شده

اما قبل از اینکه پرداختی صورت بگیرد، باید فیلدهای مختلف این پلاگین را شخصی سازی نمایید. برای این منظور سایر زیرمنوهای افزونه را بررسی می کنم.

فیلدهای دلخواه برای پرداخت دلخواه در وردپرس
فیلدهای دلخواه

در زیرمنوی فیلدهای دلخواه می توانید برای مرحله پرداخت خود، فیلدهای دلخواه را ایجاد کنید. می توانید فیلدهای موجود را ویرایش کنید، الزامی یا غیرالزامی کردن فیلدها، افزودن فیلد جدید با مشخصات جدید و … از امکاناتی هستند که در این صفحه در دسترس شما قرار خواهد گرفت.

تنظیمات درگاه ها
درگاه های دلخواه

برای تنظیم درگاه های پرداخت، به زیرمنوی تنظیمات درگاه ها بروید. درگاه پرداخت پیش فرض و ارز پرداختی را مشخص کنید، هر درگاه دلخواه را نیز می توانید از این بخش فعال و پیکربندی نمایید.

تنظیمات افزونه پرداخت دلخواه
تنظیمات اطلاع رسانی

در زیرمنوی تنظیمات می توانید برای افزونه پرداخت دلخواه خود اطلاع رسانی پیامکی را با کمک افزونه wp sms و اطلاع رسانی ایمیلی را فعال و پیکربندی نمایید.

همچنین می توانید فرم پرداخت و عناوین دکمه ها را شخصی سازی کنید.

راهنمای افزونه درگاه پرداخت دلخواه
راهنمای افزونه

در نهایت در زیرمنوی راهنما نحوه کارکرد افزونه آموزش داده شده است. همانطور که در تصویر زیر نیز مشاهده می کنید برای نمایش فرم پرداخت باید از شورت کد افزونه در برگه دلخواه استفاده کنید.

پس ابتدا اقدام به ایجاد برگه جدید کرده و شورت کد زیر را در آن قرار دهید.

[pardakht_delkhah]

اکنون در برگه ای که کد کوتاه افزونه پرداخت دلخواه را قرار داده اید، مانند تصویر زیر فرم پرداخت دلخواه نمایش داده می شود.

پیش نمایش افزونه
پرداخت دلخواه

پس از فشردن دکمه پرداخت به وردپرس نارنجی، به صفحه بانک منتقل می شوید و پس از پرداخت جزئیات پرداخت با توجه به تنظیمات انجام شده برای شما و کاربرانتان ارسال خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *