هر زمان که مطلبی را با توجه به نوشته های پیشین خود یا با توجه به نوشته افراد دیگری ایجاد می کنید، بهترین کار نمایش منابع نوشته در وردپرس است تا کاربران با مراجعه به رفرنس مطلب بتوانند از موضوع درک بهتری پیدا کنند، این کار برای سئو نیز مفید خواهد بود.

برای اینکه منابع یک نوشته را به کاربران خود نشان دهید، روش های مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از افزودنی های وردپرس است.

قبلا در مورد نحوه نمایش پاورقی در وردپرس صحبت کرده بودم، اما گاهی رفرنس مطلب در سایت خود شما قرار دارد و راه حل سریع تری برای نمایش این رفرنس وجود خواهد داشت.

در این آموزش از وردپرس نارنجی قصد دارم افزونه ای مفید را برای نمایش منابع نوشته در وردپرس معرفی کرده و نحوه کارکرد آن را توضیح دهم.

نمایش منابع نوشته در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای ایجاد رفرنس در وردپرس و نمایش آن معرفی می کنم، با عنوان References در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 100 نصب فعال توانسته است امتیاز 5 ستاره کامل را از کاربران خود به دست بیاورد.

برای نمایش منابع نوشته در وردپرس با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و سپس به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه References

قبل از اینکه به سراغ توضیحات کاربری این افزونه بروم، بهتر است کمی راجع به کارکرد اصلی این افزونه صحبت کنم. مانند تصویر زیر این افزونه به شما امکان می دهد منابع نوشته خود را که در سایتتان قراردارند، به کاربران نمایش دهید و یا نوشته های مشابه یا کامل تر خود را برای کاربران به نمایش دربیاروید.

نمایش منابع در وردپرس
نحوه نمایش References

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیرمنویی با عنوان Post references در بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه ایجاد عنوان رفرنس وارد می شوید.

تنظیمات افزونه
تنظیمات References

در این صفحه در گزینه Metabox Title یک عنوان برای رفرنس خود وارد کنید، To allow to connect only next types of articles پست تایپی که تمایل دارید در آن اقدام به نمایش منابع نوشته در وردپرس کنید را انتخاب نمایید.

در نهایت در گزینه Add references metabox to editor of انتخاب کنید که تمایل دارید افزودن رفرنس به ادیتور کدام نوع پست تایپ اضافه شود و در گزینه Use meta key، می توانید از حروف و اعداد برای ساخت کد کوتاه برای نمایش این منابع استفاده کنید.

در این صفحه می توانید فهرست منابع مختلف خود را ایجاد کرده و سپس برای نمایش منابع نوشته در وردپرس، به صفحه ویرایش نوشته خود بروید.

افزودن رفرنس به نوشته
افزودن رفرنس

در این صفحه مشاهده می کنید که در سمت چپ باکسی با عنوان رفرنسی که پیش از این ایجاد کردید، ظاهر شده است. با کلیک در این باکس می توانید مقالات مختلف خود را برای رفرنس این پستتان انختاب نمایید.

برای نمایش منابع نوشته در وردپرس نیز از شورت کد زیر در پایان مقاله خود استفاده نمایید.

[ref]

در ویرایشگر گوتنبرگ برای قرار دادن کد کوتاه و نمایش رفرنس ها، می توانید مانند تصویر زیر از بلوک کد کوتاه و بلوک عنوان استفاده کنید.

افزودن شورت کد نمایش دهنده رفرنس
شورت کد نمایش دهنده رفرنس

اکنون مانند تصویر زیر، رفرنس نوشته شما در مکان دلخواه نمایش داده می شود.

پیش نمایش افزونه References
پیش نمایش افزونه

علاوه بر این افزونه References دارای ابزارکی با عنوان References List Widget می باشد که می توانید این ابزارک را در حاشیه نوشته خود قرار داده و به جای پایان نوشته، در حاشیه منابع را نمایش دهید.

ابزارک افزونه References
استفاده از ابزارک

مانند تصویر زیر با استفاده از ابزارک برای نمایش منابع نوشته در وردپرس، منابع نوشته نمایش داده می شوند.

پیش نمایش ابزارک افزونه
پیش نمایش ابزارک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *