اگر در نوشته های خود از کلماتی استفاده می کنید که هر کدام دارای مفهوم مشخصی هستند، حتما به ایجاد پاورقی در وردپرس نیاز خواهید داشت.

مانند وب سایت معروف و محبوب ویکی پدیا که با عبور ماوس بر روی کلمات، توضیحات آن کلمه نمایان می شود، در مورد نوشته های شما نیز این مورد امکان پذیر خواهد بود.

در این آموزش از وردپرس نارنجی قصد دارم با کمک افزونه های وردپرس نحوه ایجاد پاورقی در وردپرس را به شما آموزش دهم.

ایجاد پاورقی در وردپرس

افزونه ای که در این آموزش برای نمایش جزئیات کلمات معرفی خواهم کرد، با عنوان Modern Footnotes در مخزن وردپرس ثبت شده است.

این افزونه تا کنون با بیش از 1.000 نصب فعال توانسته است امتیاز 4.9 را از کاربران خود به دست بیاورد. برای نمایش جزئیات و توضیحات کلمات در وردپرس با کلیک روی دکمه زیر این افزونه را از مخزن وردپرس دانلود کرده و به کمک آموزش نحوه نصب افزونه ها در وردپرس اقدام به نصب و فعال سازی آن در وب سایت خود نمایید.

دانلود افزونه Modern Footnotes

پس از نصب و فعال سازی افزونه زیر منویی با عنوان Modern Footnotes در بخش تنظیمات پیشخوان وب سایت شما ظاهر می شود که با کلیک روی آن به صفحه تنظیمات افزونه هدایت خواهید شد.

تنظیمات افزونه Modern Footnotes
تنظیمات افزونه

Expandable footnotes on desktop: با فعال کردن این گزینه به جای حالت پیش فرض در حالت دسکتاپ از حالت قابل ارتقا برای نمایش و ایجاد پاورقی در وردپرس استفاده خواهد شد.

Modern Footnotes Custom CSS: در این بخش می توانید کدها و استایل های CSS دلخواه را وارد کنید.

Modern Footnotes Custom Shortcode: در این گزینه می توانید شورت کد دلخواه را برای افزونه ایجاد نمایید.

اکنون برای ایجاد پاورقی در وردپرس، به ویرایش نوشته ای که تمایل دارید در آن توضیحات را اضافه کنید وارد شوید.

در این جا دو حالت پیش روی شما قرار دارد، اگر از ویرایشگر پیش فرض وردپرس یعنی گوتنبرگ استفاده می کنید، مانند تصویر زیر در بخشی که تمایل دارید توضیحات وارد شود، پس از انتخاب توضیحات برای پاورقی، با کلیک روی کنترل های متن غنی بیشتر گزینه Add a Footnote را انتخاب کنید.

افزودن پاورقی در گوتنبرگ
پاورقی در گوتنبرگ

اما اگر از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید، متن دلخواه را وارد کرده و پس از انتخاب متن در نوار ابزار گزینه Add a Footnote را بزنید.

افزودن پاورقی در ویرایشگر کلاسیک
پاورقی در ویرایشگر کلاسیک

پس از ذخیره تغییرات پاورقی شما مانند تصویر زیر نمایش داده خواهد شد.

پیش نمایش افزونه قبل از باز کردن پاورقی
پیش نمایش افزونه

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید هیچ اثری از نوشته شما نیست و تنها یک عدد اشاره گر به نوشته مشاهده می شود که با کلیک روی ان توضیحات نمایش داده می شود.

پاورقی یادداشت شده
نمایش پاورقی

همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید، می توانید به راحتی و با چند گلیگ اقدام به نمایش و ایجاد پاورقی در وردپرس کنید. این پاورقی از نوع شناور است و به راحتی به کاربر نمایش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *