همانطور که همیشه گفته ام، یکی از مهم ترین بخش های وب سایت شما بخش دیدگاه ها یا کامنت ها است. در این بخش لینک ها به صورت نوفالو هستند، اما با حذف نوفالو از لینک کامنت ها می توانید کاری کنید ربات های گوگل لینک درون دیدگاه ها را هم فالو کنند.

به طور کلی دو نوع لینک می توانید ایجاد کنید، لینک های dofollow که توسط ربات های موتورهای جستجو دنبال و رهگیری می شوند و لینک های nofollow که توسط ربات های موتورهای جستجو دنبال نمی شوند.

در وردپرس به صورت پیش فرض لینک های درون بخش دیدگاه ها، به صورت nofollow هستند. اما به هر دلیلی مانند بک لینک گیری، ممکن است بخواهید nofollow را از دیدگاه های خود حذف کنید.

برای حذف nofollow از دیدگاه ها دو روش وجود دارد، اما از آنجایی که افزونه مربوطه مدت زمانی زیادی است که آپدیت نشده است، در این آموزش از وردپرس نارنجی تنها از روش کدنویسی استفاده خواهد شد.

حذف نوفالو از لینک کامنت ها در وردپرس

برای این منظور باید تغییراتی را در کدهای فایل فانکشن قالب نصبی خود ایجاد نمایید، پس قبل از انجام هر کار دیگر حتما از وب سایت خود یک فایل پشتیبان تهیه نمایید.

اکنون به هاست خود رفته و در مسیر نصب وردپرس به آدرس wp-contact/themes مراجعه نمایید و سپس وارد پوشه قالب نصبی خود شده و فایل function.php را ویرایش نمایید.

برای حذف نوفالو از لینک کامنت ها در وردپرس خود، قطعه کد زیر را در جای مناسبی از این فایل قرار دهید.

function remove_nofollow($return, $author, $comment_ID) {

        $return= preg_replace("/(<a[^>]*[^s])(s*nofollows*)/i", "$1", $return);

        $return= preg_replace("/(<a[^>]*[^s])(s*rel=["']s*["'])/i", "$1", $return);

        return $return;

}

add_filter( 'get_comment_author_link', 'remove_nofollow');

اکنون با  حذف nofollow از دیدگاه ها چنانچه کاربران شما لینکی در نظرات خود وارد کنند، این لینک نیز توسط ربات های خزنده موتورهای جستجو دنبال خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *