تنظیمات بخش مهمی از هر سایت است که در بسیاری از مواقع به آن توجهی نمی شود؛ با مدیریت تنظیمات وردپرس خود می توانید کارایی بهتری به وب سایتتان هدیه دهید.

همانطور که قبلا در مجموعه کارهای پس از نصب وردپرس توضیح داده بودم، تنظیمات وردپرس بخش مهمی است که بلافاصله پس از نصب وردپرس باید به تمام بخش های سر بزنید.

در واقع منویی با عنوان تنظیمات در پیشخوان شما وجود دارد که به مدیریت تمام بخش های وب سایت شما با کمک 7 زیرمنوی خود کمک خواهد کرد.

زیرمنوهای تنظیمات وردپرس
زیرمنوهای تنظیمات

در ادامه این آموزش از وردپرس نارنجی نحوه مدیریت تنظیمات وردپرس را برای افزایش کارای وب سایتتان توضیح خواهم داد.

مدیریت تنظیمات وردپرس

برای دسترسی به تنظیمات وردپرس خود، بلافاصله پس از نصب وردپرس به پیشخوان خود وارد شده و روی منوی تنظیمات کلیک کنید.

تنظیمات عمومی وردپرس

اولین زیر منو از تنظیمات وردپرس برای مدیریت، زیرمنوی تنظیمات عمومی است. با کلیک روی منوی تنظیمات به طور مستقیم به صفحه ای مانند تصویر زیر هدایت خواهید شد.

تنظیمات عمومی
بخش تنظیمات عمومی در وردپرس

در این صفحه می توانید تنظیماتی مانند عنوان و توضیحات سایت، آدرس های سایت، ایمیل، تنظیمات تاریخ و ساعت در وردپرس و… را مدیریت کنید.

عنوان سایت: این فیلد مربوط به نام و عنوان سایت است که با مراجعه به صفحه اصلی سایت در پنجره مرورگر نمایش داده می شود. دقت کنید که عنوان های طولانی و بیشتر از 65 کاراکتر را استفاده نکنید.

معرفی کوتاه: در این فیلد توضیحات سایت که در واقع همان شعار سایت شما و یا زمینه فعالیت سایتتان را در بر می گیرد، وارد نمایید.

نشانی وردپرس (URL): با استفاده از این فیلد می توانید آدرس های وردپرس را تغییر دهید که قبلا در آموزش استفاده از WWW یا بدون WWW در مورد آن توضیح داده بودم.

نشانی سایت (URL): این فیلد نیز مانند گزینه قبلی است با این تفاوت که در فیلد قبل آدرس مربوط به پیشخوان وردپرس را وارد می کنید اما در این فیلد آدرس مربوط به بخش کاربری سایت یا همان دامنه سایت را باید وارد نمایید.

نشانی ایمیل: این گزینه مربوط به نشانی ایمیل مدیریت اصلی وردپرس می باشد و از این ایمیل برای اطلاع رسانی های ایمیلی در وردپرس استفاده می شود.

در صورتی که تمایل دارید ایمیل اصلی را برای مدیریت تنظیمات وردپرس تغییر دهید، ابتدا در این گزینه ایمیل جدید را وارد کرده و سپس تغییرات را ذخیره کنید. پس از ذخیره تغییرات باید به صندوق ورودی ایمیل جدید رفته و مدیریت خود را برای این وب سایت تایید نمایید.

عضویت: با فعال کردن این گزینه امکان عضویت و ثبت نام کاربران در وردپرس فراهم شده و هر کسی که به صفحه عضویت در وردپرس مراجعه کند قادر است در سایت عضو شود.

نقش پیش فرض کاربر تازه: این گزینه مربوط به عضویت است و با کمک آن می توانید نقش کاربری پیشفرض در وردپرس را انتخاب کنید؛ حال هر زمان که شخصی در سایت شما عضو شود این نقش کاربری برای وی در نظر گرفته خواهد شد.

زبان سایت: وردپرس تا به امروز به چندین زبان مختلف ترجمه شده است که می توانید بر اساس زبان دلخواه خود از آن استفاده کنید.

زمان محلی: این فیلد برای تعیین موقعیت مکانی است تا بر اساس آن بتوانید تاریخ و ساعت سایت را به درستی نمایش دهید.

ساختار تاریخ: از این قسمت ساختار نمایش تاریخ برای نوشته ها، برگه ها و هر بخش از سایت که در آن تاریخ نمایش داده می شود را تعیین کنید.

ساختار زمان: مشابه ساختار تاریخ، در این گزینه می توانید ساختار ساعت سایت را تعیین نمایید.

روز آغازین هفته: این بخش نیز برای تعیین روز آغازین هفته می باشد.

پس از ذخیره تنظیمات برای مدیریت تنظیمات وردپرس می توانید به زیرمنوی دوم یعنی نوشتن بروید.

تنظیمات نوشتن در وردپرس

در این زیرمنو می توانید دسته بندی پیش فرض نوشته ها را و همچنین ساختار یشفرض نوشته های خود را وارد نمایید و یا از سرویس دهنده ایمیل برای ارسال ایمیل نوشته های خود استفاده نمایید.

تنظیمات نوشتن در وردپرس
بخش تنظیمات نوشتن

تنظیمات خواندن در وردپرس

در این بخش برای مدیریت تنظیمات وردپرس می توانید صفحات اصلی و وبلاگ، حالت نمایش نوشته، تعداد نوشته قابل نمایش در وبسایت و فید وردپرس و تعیین بررسی سایت توسط موتورهای جستجو را تنظیم کنید.

تنظیمات خواندن در وردپرس
تنظیمات خواندن

تنظیمات گفت و گو در وردپرس

در این بخش از تنظیمات وردپرس می توانید دیدگاه ها یا همان نظرات وردپرس را مدیریت کنید. مواردی مانند فعال یا غیرفعال کردن نظرات در وردپرس، انتخاب نوع نمایش تصویر پروفایل کاربران، تنظیمات نحوه تایید و انتشار دیدگاه ها و… را در این صفحه وجود دارند.

تنظیمات گفت و گو در وردپرس
تنظیمات نظرات

تنظیمات رسانه در وردپرس

با استفاده از این بخش می توانید اندازه برش برای تصاویر آپلود شده در وردپرس و امکان پوشه بندی کردن فایل های آپلود شده را بر اساس ماه و سال انتخاب کنید.

تنظیمات رسانه وردپرس
تنظیمات رسانه

تنظیمات پیوند یکتا در وردپرس

می توان گفت مهم ترین بخش برای مدیریت تنظیمات وردپرس، بخش پیوند یکتا می باشد. در این صفحه می توانید نوع پیوند یکتای خود را برای نوشته ها و محصولات خود تعیین نمایید.

تنظیمات پیوندهای یکتا
پیوندهای یکتا

برای ایجاد امکان تغییر پیوند یکتا در وردپرس حتما پیوند یکتا را روی نام نوشته قرار دهید.

تنظیمات حریم خصوصی در وردپرس

از آنجایی که در دنیای اینترنت حریم خصوصی بسیار مهم است و باید تمام سایت ها به آن توجه کنند، وردپرس نیز ایجاد حریم خصوصی را به سیستم مدیریت محتوای خود اضافه کرده است.

تنظیمات حریم خصوصی
حریم خصوصی

در این بخش از مدیریت تنظیمات وردپرس می توانید برگه حریم خصوصی خود را انتخاب کنید و به موتورهای جستجو نمایش دهید.

مدیریت تنظیمات وردپرس از جمله موارد بسیار مهمی است که بلافاصله پس از نصب وردپرس باید به آن بپردازید و تنظیمات آن غافل نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *